• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Arıtma tesisinde çalışan personele aşısı hakkında

Gülşah Güneş

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Yarımada Çevre
arkadaşlar biyolojik arıtma tesisinde çalışan personele iş güvenliği ve sağlığı kapsamında aşı yapılması gerekir mi? gerekir ise neler ve ne kadar zaman aralıklarında olması lazım??

eğer madde üzerinde var ise paylaşmak daha doğru olur, yapılması gerekiyor yazıyor ama yıl vermemiş çünkü hepatit b ömür boyu giden bir aşı ,belki ondandır.

@fatihkali
3 yıl boyunca tetanoz ve sarılık aşısı yaptırdık biz. 3 yılın sonunda tahlil yapılıyor, hala koruma varsa gerek yok her yıl tekrarlamaya diye biliyorum ben.

Ataköy İleri Biyolojik AAT'de staj yapacağım sırada benden bile istemişlerdi. Doktor 3 doz Hepatit B aşısı yapılması gerektiğini söylemişti. İlk dozdan 1 ay sonra 2. dozu (yanlış hatırlamıyorsam) 5-6 ay sonra da 3. dozu yaptırmıştım. Yani 0-1-5 ay aralıklarla. Stajyerden isteniliyorsa çalışanların yaptırması kati surette gereklidir diye düşünüyorum.