• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık Beyanı

Merve.24

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Yok
Atık alanı olmayan bir tesisin atık beyanını nasıl yapmalıyız ?Boş beyan yapılırsa sıkıntı yaşanır mı ?

Boş beyan tabi ki yapılabilir, bu konuda sıkıntı yok. Yalnız faaliyetinize göre atık sahası olmaması ilerde sıkıntı çıkartabilir. Beyanın boş da olsa yapılması gerekmektedir. Eğer sizin atık sahanızda biriktirilmesi gereken atığınız çıkmıyorsa, sahaya ihtiyaç duymayabilirsiniz (bitkisel atık yağ, tıbbi atık, pil v.b.). Ama sahada depolanması gereken atıklar çıktığı hâlde sahanız yoksa, denetim sırasında ceza almanız mümkün. Ufak da olsa bir yer tasarlanabilir atıklar için.

@Cem Yılmaz

Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Bir sorum daha olacaktı. Bir tesisimde geçen yıl atıklar stok olarak gösterilmiş.Ama şuan tesisin çalışmadığını bunun içinde atık çıkmadığını söyleyip göndermek istemiyorlar. Bu durumda herhangi bir cezai durumla karşılaşılır mı ?

Stok gösterilen atıklar nerede? Stok nerde gösterilmiş? Bunlara mantıklı cevap verebilirseniz ceza yemezsiniz.

Merhaba arkadaşlar, tehlikeli atık beyanı yaparken atık kod ve miktarını girmeden yanlışlıkla onayladım.Ne yapmam gerekiyor?

@ebru64.

Eskiden İl Müdürlüğüne dilekçe verip açtırıyorduk, hâlâ yapılabilir diye düşünüyorum. Örnek dilekçeyi de ekten edinebilirsiniz:

Ekli dosyalar

• ATIK BEYANI DÜZELTME DİLEKÇESİ.docx
    13.6 KB · Görüntüleme: 30
@ebru64.

Sistemden talep oluşturup;

şehven onaylandı, sistemin tekrar açılmasını talep ediyorum vs. diye bildirirseniz mart sonuna kadar tekrar düzenlemeye açıyorlar beyanı.

@Cem Yılmaz
@Ozgebilgic6526
Çok teşekkür ederim, sistemden 'sorun bildir' şeklinde talebimi ilettim, sonuç alamazsam eğer dilekçe vereceğim.

Merhaba arkadaşlar, atık beyanı yaparken "onay kodu öğren" e tıkladığımda "onay kodu gönderirken hata oluştu daha sonra tekrar deneyin" yazıyor sürekli aynı hatayı veriyor böyle bir sorun yaşayan oldu mu ?

@R.Fatih

Geçen seneki beyanlarda yaşamıştım, farklı mail adresi girdiğimde de sorun oluyordu. Sonra kendiliğinden düzelmişti. Bir süre daha deneyin, Mart ayı sonuna çok var.