• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atik kodu

Yasemin Aslantürk Çebi

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ÖZEL SEKTÖR
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı?

atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları

Ekli dosyalar

• DSC_0236.JPG
    DSC_0236.JPG
    205.4 KB · Görüntüleme: 25,285
@Yasemin Aslantürk Çebi

Her hangi bir kimyasala, boyaya yada yapıştırıcıya teması söz konusu mu? Yoksa sadece ıskarta cam filmleri mi?

Atığınızın içeriğinin polyester tabanlı olduğunu varsayarak, yurtdışı kaynaklarda (
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
) ağırlıklı olarak 04 02 21 (tekstil) ve 07 02 13 (Plastik, sentetik kauçuk, yapay elyafların İFTK'sından kaynaklanan atıklar) kodu geçmekte. Ancak bizim yönetmeliklerde bu kodlar tanım olarak çok yakın gözükmüyor...

Eğer tahmin ettiğim gibi polyester tabanlı bir atıksa ben tercihimi 07 02 13 kodundan yana kullanırdım :)

Bu atıkları birebir cam filmi üretiminden mi kaynaklanmakta yoksa size bu film kaplı camlar gelip ayrıştırmasını siz mi yapıyorsunuz?

Saygılarımla

Bu tarz bir durumla ben de ilk defa karşılaştım. Forumda benzer bir atık gönderimi yapan birisi varsa emsal olabilir sizin için ancak mevcut kodlar içerisinde atığın yapısı itibariyle 07 02 13, bence, en doğrusu gözüküyor.