• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

atıksu arıtma tesisi atık beyanı

Murat D.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ÇORUM BELEDİYESİ
Merhaba arkadaşlar. Belediyede 7 yıldır çevre mühendisi olarak görev yapmaktayım. Geçtiğimiz yıl birim değişikliği ile atıksu arıtma tesisinde göreve başladım. Bir önceki arkadaş atık beyanı yaparken yani 2018 yılı atık beyanını 10000 ton çamuru atık olarak girmiş. Daha önceki yıllarda hep boş beyan girilmesine rağmen geçtiğimiz yıl o şekilde girilmiş ve şu an stok olarak gözüküyor. Bu yıl atık beyanını ben yapacağım sizce bu stoktaki atığı nasıl çıkış göstermeliyim? Tesisin daha önceki yıllarda hazırlanmış bir Endüstriyel Atık Yönetim Planı yok, plan hazırlasam bir bir çözüm olur mu? Onay süreci uzun sürer mi? Bu yılki beyanı kaçırır mıyım? Plan 2018 yılındaki atığı kapsar mı? Bu soruların hepsinin cevabını rica ediyorum:))

engineer7019

Merhabalar ,

2018 yılından girilmiş bir stok var ise onun gönderimi sağlamanız gerekiyor.
EAYP hazırlayacaksanız 2019 yılınında beyanını tamamlamalısınız.
Siz 2019 yılında gönderilmiş miktar üzerinden beyanı tamamlayın. Daha sonra da EAYP hazırlayarak başvurunuzu yapın vbe tesisten gerçekten çıkan miktarları yazmaya özen gösterin.
Denetim esnasında gerekli durumu açıkladığınız zaman ise herhangi bir sorun yaşamazsınız.