• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atıksu Arıtma Tesisi Tesis Sorumlusu

Aycasisman

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Yok
Merhabalar 1,5 yıl Çevre Danışmanlığı tecrübem var atıksu arıtma tesislerinde de çevre görevlisi olarak çalıştım.Başvuru kısmında tecrübe yılı olarak bu eklenebilir mi yoksa D sınıfı belge mi almam gerekir?

Aycasisman
Bakanlığa göre danışmanlık sözleşmesinde AAT Tesis Sorumlusu olarak görev tanımlaması varsa ve duyurudaki üçüncü maddede yer alan resmi yazıyı firmaya imzalatırsanız tecrübeniz sayılıyor. Ben de bir danışman olarak bunlara sahip olduğum için tecrübem sayıldı. Ancak sözleşme maddesinde böyle bir ibare bulunmayan bazı arkadaşlarımızın da sayılmadı.

Önceki cevapları görüntüle…
Anonim (8842)Belge bence de saçma. Bu belgeyi çıkartanlara bu dünyada ve ahirette hakkım haram zıkkım olsun. O ayrı. Ancak madem böyle bir şey çıkmış. Onda hile yapmayacaksınız. Bu belgenin haksız olması bu belgeyi alacak kişilere insan hakkına girme yetkisi vermiyor. Ben bu belgeyi hileyle alanlara da hakkımı helal etmiyorum.

Eğitimler gün içinde mi oluyor akşam katılma şansımız oluyormu

Merhabalar;
sistem üzerinden bu şekilde ön başvuru onaylanmasından sonra eğitime başvurdum bundan sonra yapacağım bir işlem var mıdır?Ekran Alıntısı.PNG

Merhaba arkadaşlar aranızda arıtma tesisi sorumlusu olarak çalışan var mı aranızda ?

Önceki cevapları görüntüle…
SİMGE ŞİRİNKonuştuğum birçok il müdürlüğü "aat yetkilisi için tesisle ayrı bir sözleşme imzalansın, o bizim için yeterli." diyor.
23.05.2019 tarih ve
ATIKSU ARITMA TESİSLERİNDE ÇALIŞAN TEKNİK PERSONELE İLİŞKİN TEBLİĞ'inde
. "(6) A ve B sınıfı atıksu arıtma tesisi tesis sorumlusunun, sorumlu olduğu atıksu arıtma tesisinde tam zamanlı olarak çalışması zorunludur."
ibaresine istinaden C ve D sınıfı için hem danışmanlık hem aat sorumluluğu beraber yürüyebilir diye düşünmekteyim.