• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atiksu aritma tesisi

Srpl

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Yok
Evsel atiksu aritma tesisinin terfilerindeki motorlarda cop takilmasi sonucunda motorlarimiz bozuluyor. Kaba izgara yapmamiza ragmen cozum bulamiyoruz.Bir cozum onersinde bulunurmusunuz?

Gunluk 1000 m3 luk tesis ama cok daha az suan depi metrelerimiz arizali kesin bisey diyemiyorum ve yeterli atiksu yok.

Merhaba,
Eğer kaba partiküller nedeniyle tıkanma yaşıyorsanız parçalayıcı özelliği yüksek dalgıç pompa tercih edilmeli. Bende tesisimde aynı sorunları yaşadım. Parçalayıcı dalgıç pompanın yanında, dalgıç pompayı korumak için mikadan dalgıç pompaya kutu yaptırdım etrafından su geçebilecek şekilde deldirdim. Mika asite karşı dayanıklı değil ama en azından 5 6 ay idare ediyor.

Evsel atık su olduğu için kanaldan her şey gelebilir. Kaba ızgaraların kaçırmadığından emin olmak lazım. Çünkü bizde kanalizasyona atılan her şey ilahi bir güç tarafından yok ediliyor sanılıyor. O yüzden her şeyi kanalizasyona atıyoruz. Yatak, kalas, bebek arabası, araba lastiği gibi şeylerin gelmesi son derece olası. Bir keresinde kaba ızgaradan kafatası ayıkladığımız olmuştu(büyükbaş hayvan kafatası).

Kaba ızgaralarda otomatik temizleme sistemi var mı? Pompalarla kaba ızgaralar uyumlu mu? Pompaların kendi içerisinden geçirebileceği su dışındaki maddelerin büyüklüğü tedarikçi firmadan ya da teknik dokümanlardan öğrenilebilir.

Pompalara üstüpü gibi şeyler sarılıyorsa ki covid döneminde maskeler ve ıslak mendiller yüzünden bunlar aşırı arttı ona pek bir çare yok. Sık sık pompa temizliği yapmak gerekir.