• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atıksulardan Cr+6'nın giderilme yöntemleri

Ercan K.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
idemvan çevre danışmanlık
Merhaba Arkadaşlar öncelikle herkese kolaylık diliyorum. Beton santrallerinde çökeltim havuzlarında oluşan atıksulardan alınan numunelere göre yapılan analizlerin sonuçlarında genel olarak Cr+6'nın yüksek oranda veya standart değerin üstünde çıktığı gözlemlenmektedir. fakat genele yayarak beton santrallerinin dışına çıkarak araştırma yapmak istedim, Cr+6'nın bulunduğu tüm atıksulardan giderilme yöntemleri veya kullanılacak absorbanlar hakkında bilgisi olan var mı? Ayrıca çökeltim havuzlarındaki suyun geri kullanımına ilişkin teknik uygunluk raporu ya da deneme, makale vb. çalışma örnekleri olan varsa lütfen paylaşabilir mi?

Merhabalar. Mail adresinizi yazarsanız size yüksek lisans tezimi yollayayım dilerseniz
Konum atiksulardan fitoplanktonik mikroorganizmalar kullanarak cr+6 giderimi idi. Üzerinden çok zaman geçti unuttum konuyu.. ıyi çalışmalar dilerim....

Yüksek oranda Krom varsa ve bunu tesiste kullana biliyorsanız geri kazanımını yapmak daha mantıklı bana sorarsanız illaki gidermek istiyorsanız kimyasal arıtma ile dipten kromu çökelek şeklinde alabilirsiniz

@selaya
özel mesaj atamadım malesef burdan paylaşmak zorunda kaldım mail adresini.

EDİT: Mail adresi paylaşımı yasaktır.