• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Autocad

Busra A

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
............
Merhabalar ben yeni mezun bir çevre mühendisiyim AutoCad programını bilmek çevre mühendisinin olmazsa olmazlarından mıdır ? Bilen ve bilmeyenin + ve - yönleri nelerdir ?

@gokce333
o parayla başka belgelere git sadece video izlesen bile çok artısı olacak zor değil sadece günlük tekrar istiyor program o kadar ..

@gokce333 Özel kursunda halk eğitim merkezlerinin de öğreteceği şeyler inanın aynı şeyler. Sadece programı tanıyacaksınız ve komutları öğretecekler. Sonra siz programı ne kadar kullanmaya devam ederseniz o kadar gelişeceksiniz. Bence özel kursa o kadar para ayırmayın. Ayrıca Mustafa Bey'in dediği gibi internet bulunmaz nimet, kendi kendinize bile öğrenebilirsiniz.

Birebir olunca öğrenmem daha hızlı ve verimli olur diye düşündüm bende ama haklısınız yazdıklarınızda da bide ayrıyeten 3D max kursu var Çevre Mühendisliğinde işimize yaramaz degil mi o ?

@gokce333 boşver 3D maxı onun yerine Sketchup öğren bence çünkü şuan mimarların hepsi Sketchup +photoshop bunlar ile yapıyor projeleri ayrıca netten bakarsan program kullanma oranlarına autocad sadece 2D için ideal ,

@gokce333 eğer böyle kendinizi geliştirmeye merakınız varsa, kod yazmayı öğrenin bence,günümüz sosyal ağlarında basit kodlar ile onlarca para kazanan yazılımcılar var,ayrıca gelişen teknoloji ile otonom sistemler popüler oluyor,yakın zamanda çevre konusunda da otonom sistemler gelir(plc-otomasyon bunlardan bahsetmiyorum) geliyor,gelecektir.Siz kök nedenlerinin bildiğiniz için bir adım öteye geçebilirsiniz.

Eger 0 bilginiz varsa ve detayli bilgiyle yaparim diyorsaniz ozel kurs ideal ancak cizim daha once yapmissaniz hemen kavrarim diyorsaniz halk egitim ve video izleme daha verimli olur diye dusunuyorum.Cunku kurslara Autocad i hic bilmeyen ve bilenlerde geliyor onlarin ogrenmesiyle sizinki ayni olmiyor kendimden biliyorum :)@gokce333

Ben bu yıl halk eğitime gittim hoca özel kurstada aynısını öğretiyorum dedi. Sadece komut ve line öğretiliyor zaten iyi bir cizimci olmak için çalıştığınız yerdeki pratik le gelişim sağlarsınız demisti. Bide bu sertifika işi ne kadar önemli bende onu merak ediyorum tecrübesi olan var mi? Hocayla ilgili problemler olduğu icin sertifika alamadan ayrılmıştım

@Merve Akgül
BELGE SADECE ÖĞRENDİĞİNİZE DAHİL KAĞIT PARÇASI ZATEN ÇİZİM YAPTIĞINIZA İNANIYOR VE ÇİZİYORSANIZ BELGE OLMASA BİLE ŞİRKET BUNU İYİ ŞEKİLDE DEĞERLENDİRİR İŞE DE ALIR ÖRNEKLERİNİ GÖRDÜM

Arkadaşlara katılıyorum videolarla ve halkeğitimle bu işi halledebilirsin fakat her şey sende bitiyor .Bence senin öğrenme kapasiten ve isteğin önemlidir.3dsmax kursunada gitmene gerek yokki bir görsel eğitim seti satın al yada internetten video izleyerek yapmaya çalış .Trimble sketchup güzel programdır fakat bazı şeyleri istediğin gibi yapamazsın o yüzden yetersiz kaldığını hissedebiliyorsun .(Not bu benim için geçerli senin kullanmak istediğin amacın farklı olabilir.)
Ayrıca autocad programının bütün komutlarını kullanacaksın diye bir kaide yok. 2 boyut(2d )çizim komutlarını (hepsini değil)ve birde 3 boyut çizim yapacam dersen 3 boyut (3d ) komutları var onları kullanırsın .

Amma velakin önce teknik resim kitabı al.Bunu herkese söylüyorum.

HALK EĞİTİME GİT DERİM BEN DE ÖZEL BİR EĞİTİM KURUMUNDAN ALDIM.ÖĞRENMESİNE ÖĞRENDİM FAKAT FUZULİ YERE FAZLA PARA VERDİM.

Youtube de ücretsiz çok güzel eğitim videoları var ayrıca çalışma sorularıda paylaşıyolar bence paranı boşuna verme