• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Bardenpho Prosesi

Seda Güney

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
BUTEKOM
merhabalar
atıksulardaki azot ve fosforun biyolojik olarak birlikte giderim prosesi olan bardenpho prosesi hakkında bilgisi olan var mı acaba?
prosesin kinetikleri, özellikleri gibi bilgilere ihtiyacım var da..
yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum :)

Seda hanım merhabalar,

Bardenpho Prosesi ile ilgili bulduğum birkaç döküman ektedir. Umarım faydalı olur.

Dosyaların biri ektedir diğerinede
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• bardenpho prosesi.pdf
    786.5 KB · Görüntüleme: 375
bardenpo proses akım şeması

paintte çizerek basitçe anlatmaya çalıştım.

forumda bu konu mevcut biraz daha araştırma yapalım.

forum- atık suların arıtılması- biokinetik 2 sırasıyla açarsan AKTİF ÇAMUR PROSESİNDE NÜTRİYENT (N,P) GİDERİMİ içeren dosyayı bulursun.

1. si ingilizce evet diğerleri türkçe baktığım kadarıyla. Spesifik dökümanlarda türkçe bulmak zor oluyor maalesef.

slaytın içeriğinde (sonlara doğru) bardenpho ile ilgili proses şemasını görebilirsiniz. umarım faydası dokunur.

Ekli dosyalar

• MODULE2.ppt
    503 KB · Görüntüleme: 157
Hmm evet linkler ölmüş ama ne yazikki ne yükledim bilemiyorum ama bir çok bilgi var nette ve ingilizce evet ama basit kelimeler akış zaten anlayabilirsiniz.