Belediye çevre görevlisi

Rıdvan Gödel

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Çalışmakta bulunduğum belediyeyi e-izinlerde tanımlayarak kendimi çevre görevlisi olarak atayacagım ama belediyeyi tanımlarken cevap veremeyecegim bazı sorular (örn. Açık alan m2 si gibi) var bunları nasıl tanımlayabilirim konuyla alakalı bilgisi olan arkadaşlar yardım edebilirse sevinirim.

Erdem Akgül

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Cevap: Belediye çevre görevlisi

il çevre- bakanlık a sormak gerekir görüş alınsa daha iyi olur..

Rıdvan Gödel

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi

İl çevre bakanlıga yönlendiriyor bakanlıktada kimse telefona bakmıyor :( zaten değişiklik nedeniyle bakanlık bu aralar kendi derdine düstü...

Sinem Yener

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi

Tİcaret ve sanayİ odasina da bİ daniŞin kapasİte raporunda o bİlgİlere yer verİlİyor.

ayse_

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi

Rıdvan Bey ben de belediyede çalışıyorum ve aynı durumdan ben de dertliyim.
hatta belediye ye çevre görevlisi olarak atanmamız için genel müdürün(belediyede belediye başkanı tahminimce) e imzası olması gerekiyor sanırım ama emin değilim..onun dışında kayıt şamasıda dediğiniz gibi ticaret odası no, SGK iş yeri no gbi birsürü bilgi var giremediğimiz.:(
çok yeni bu konular ve kimse ne yapacağını bilemiyor maalesef :(
konuyla ilgili bilgilenen arkadaşlar paylaşımda bulunursa sevinirim..

kolay gelsin.

Yasin Aslan

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi

İlgili yönjetmelikde belediyelerin ek bir ve ek iki tesisi bulunanlarda çevre görevlisi çalışır yada çalıştırır yada danışmanlık hizmeti alı ibresi vardır bu kapsamda kendinizi belediyeden ziyade tesis hakkındaki bilgilerin girilmesi faydalı olacaktırÖrnek;
Asfalt plenti
açık alan kapalı alan vs
yada atık su arıtma tesisi
açık alan kapalı alan vs

Sevgi ve saygılarımla

Nazan Şirin

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
arkadaslar, ben beledıyede cevre gorevlısı olarak calısyorum beledıyelerde cevre ıznı ne tabı olan hangı ısletme war ıse onun bılgılerı gırılır. ornegın atıksu arıtma tesısı,yada asfalt plentını ....ayrıca ayse arkadasımızn dedıgıgıbı baskanın e ımzası olması gerekmez, ısletmeyı tanımladıktan sonra,en sonda bır taahutname yerı wardır orda kendın e ımzanla kendın tahahut edıyorsunuz.ama tabıkı baskanın tc sıne kadar bır suru bılgıyı yazıyorsunuz.
saygılarımla..ıyı calısmalar

Nazan Şirin

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
tıcaret sanayı odası ıcın odadan gıdıp muafıyet yazısı alıyorsunuz. ve sısteme onu eklıyorusnuz sgk ısyerı numarası gıbı bılgıler zaten sabıttır. malı hızmetlerden ogrenebılrısınız.

Serpil Yücel

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Yıllar önce sorulan sorunun cevabına ihtiyacım var şuan belediyede çevre görevlisi olarak çalışan birisi var mı ? Tesis bilgilerini girdikten sonra,çevre şehircilige onaylatmam mi gerekiyor belediyenin kanalizasyon iznini alicam bunun için ne yapmam gerekiyor ve farklı bir firmadada çevre görevlisi olarak çalışabilir miyim ?

Çiğdem Aksoy

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Belediyede tam zamanlı sözleşmeli personel statüsünde çalışıyorsanız hiçbir şekilde hiçbir yerde çalişamazsınız. Yarı zamanli iseniz çalışabilirsiniz.

m.turun

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
@Serpil Yücel merhaba , ben de belediyede çalışıyorum ve şu an danışmanlık hizmeti alınıyor ama ben de bu işi yapabileceğim için artık bana devredecekler. Sistemde kendimi nasıl atayabilirim yardımcı olur musunuz

emrahgulmez

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
@Nazan Şirin Kande merhabalar bi sorum olacak size. Belediye olarak bazalt ocağı ve mobil kırma eleme tesisi açacağız ama hem işçiler hemde makinalar taşerondan karşılanacak. Kapasite raporu için ne yapmak lazım ?? Demişsiniz ya ticaret odasından muafiyet yazısı almanız gerekir diye o yüzden sordum size !!

Nurullah Özdemir

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
@emrahgulmez 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunun 40. Maddesi gereği TACİR sıfatına haiz işletmeler ticaret siciline kayıt olmak zorunda anca kar amacı gütmeyen ve kamu işlerine özgül faaliyet gösteren işletmeler buna belediyeler de dahil ticaret sicil kaydına gerek olmadığından dolayı kapasite raporunda muaf tutulmaktadır. ticaret odasına basvurmanız halinde muafıyet yazısı vermmeleri lazım size.

berk u

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
@Nazan Şirin Kande @m.turun belediyede su kanalizasyon kısmında çevre muh olarak işe başladm.Derin deniz deşarjı arıtma tesisi var.
Dışardan çevre görevlisi geliyor.
Bir müddet sonra işi devralacağımdan dolayı ne yapmam lazım ne tür bir yol izlemem lazım izin lisans vs. yardımcı olurmusunuz
Not: çevre yönetim birimi falan söz konusu değil.Belediye küçük ve ÇEVRE MÜH olarak 1 tek ben varım

Son düzenleme:

m.turun

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
@Berk Turpcu ben devralırken, devredecek çevre danışman firması yardımcı oldu izinlisanstan işlemleri inceledim işe giriş belgesi ve e imza ile işlemleri halledebilirsiniz. danışman firmadan yardım alarak da işlemi tamamlayabilirsiniz.
Onun haricinde aylık faaliyet raporları, iç tetkik ve çbs sisteminin belli tarihlerde yapılması gereken işler dışında ekstra bir sey olacağını sanmıyorum. Enerji teşvikimiz için yarıda kalan işlem vardı onların takibini yapıyorum.

Serpil Yücel

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
@m.turun Hanımefendi yeni görüyorum sorunuzu kusura bakmayın aradan çok zaman geçmiş halletmişsiniz sorunlarınızı sevindim sizin adınıza. Benim şimdi size sorum olacak aylık faaliyet raporu ve iç tetkikten kastınız nedir acaba bende belediyede su kanalizasyon biriminde çalışıyorum.

berk u

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
@m.turun öncelikle teşekkür ederim.bi kaç sorum daha var :D mobil imza ile oluyormu?
cbs sistemi nedir
aylık faaliyet raporları ve iç tetkik her ay tarayıcıdan taratıp izinlisans yaptıgımız internetten sisteme yüklenecekmi?yoksa evrak olarakmı gönderiliyor

m.turun

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
@Berk Turpcu evrak olarak fiziksel ortamda arşivleyebilirsiniz. sisteme yüklemenize gerek yok , e imza ya da mobil imza ikisi de kabul , sizin tercihiniz diye biliyorum. Çevre bilgi sistemi (çbs) de atık beyanlarının yapıldığı sistem oluyor

berk u

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
@m.turun neyse zamanı gelince daha çok soru sorabilir başınızı ağrıtabilirim :D
şimdilik bu kadar bilgi yetti, çok teşekkürler ;)