• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Belge ve sertifikalar

Turkan Karaca

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
İş Arıyor
Mezun olmadan once alabilecegim belge ve sertifikalar var mi ?

@Serkan Çiçekay
Bu tavsiyelere uymayıp belgelerle boğuşan tanıdığım var :D

gerçekten lazım olacaklar hakkında bir iki tüyo var mı ? :) ( isg tmgd hariç )

Kalite belgeleri var ama 100 tl lik değil denetçi olabileceğin 1500-2000 tl verip alacağın kalite belgeleri onlar iş yapabilir belki

Kalite belgesi sorana pek denk gelmedim ama benim tavsiyem de mezun olmadan önce bir kulübe üye olup aktif görev almanız. İnanın çok faydasını göreceksiniz. Sosyalleşme, insanlarla etkili iletişim kurma, topluluğa hitap edebilme yeteneği.. bunlar belgelerin önüne geçiyor iş dünyasında.
Doğa sporları kulübündeydim ve aktif olarak doğa sporlarıyla uğraştım üniversite hayatım boyunca. Yönetim kurulunda da görev almıştım. Eğitimler verdim kulübe yeni gelenlere vs. Şu an çevre mühendisi olarak en fazla yaptığım işlerden biri her gittiğim şehirde eğitim vermek. Topluluk önünde konuşabilme ve eğitim verebilme becerisini bu şekilde öğrendim ben.

Ve inan belgelerden çok bu yaptığım işler, tırmandığım dağlar yöneticilerin daha çok ilgisini çekiyor : )