• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

beyanlar-2019

Mert_keskin

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
arkadaşlar merhaba ılk defa beyan yapacagım beyanlar nasıl yapılır ? karışık beledıye atıgı mıktarını nasıl belırlerız ?

@yeniçevreci aylık olarak bildirim gekap sistemin de yani vergi dairesi aracılığıyla yapılan işlem ambalaj bilgi sistemini kullanmayacaksınız.2020 yılına özgü olarak 2 yere bildirim yapacaksınız hem ambalaj bilgi sistemine 2019 yılında ki ambalaj miktarlarınızı,
gekap dahilinde ocak ayı itibaren piyasaya sürmüş olduğunuz atıkları da gelir idaresi başkanlığı üzerinden bildirim yapacaksınız.

@Hüseyin Can Ceylan kafamda ki sorunu tam olarak çözdüğümü anlamak için soruyorum, teyit almazsam rahat etmeyeceğim galiba, 2020 yılına ait piyasaya sürdüğümüz ambalajları gene 2021 yılında, Mart ayı sonuna kadar girmemiz gerekecek mi. Bu sistem değişmiyor değil mi. Anladığımı kendimi ikna etmek için teyit etmek için soruyorum, biraz kafanızı şişirdim vaktinizi aldım, kusura bakmayın, hakkınızı helal etmenizi isterim ☺

@yeniçevreci hayır onları zaten 2020 gekap sistemine beyan edeceksiniz neden 2021 yılında birdaha beyan edesiniz ki.
bu seneye mahsus sadece 2 ayrı yere beyan yapma.
[automerge]1581667457[/automerge]
hiç önemli değil herkes her konuyu hemen öğrenemez pekiştirmek daha mantıklı bu forum bu yüzden mevcut bilenler bilmeyenlere yardım edecekler.

@Hüseyin Can Ceylan teşekkürler tekrar ilgi ve yardımınız için. O zaman ambalaj bilgi sistemini bu sene son kez kullanacağız. 2020 yılı için 2019 yılı beyanlarını girdikten sonra, seneye ambalaj bilgi sistemi mevcut şartlarda olmayacak. 2020 yılı ile ambalaj bildirimleri aylık olarak vergi dairesi aracılığıyla yapılacak ve bu beyanı da hazine ve maliye bakanlığından şifreyi kim aldıysa (-ki genelde muhasebe birimi) o sorumlu olacak. yani burada çevre mühendisinin/görevlisinin iş yükü azalmış oluyor, anladığım kadarıyla. Bizim bu konu da onlara nasıl yardımımız dokunur, ne yapabiliriz. Bu konuda da aydınlata bilirseniz beni, ilgi ve yardımınız için teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim

180101 Kesiciler (180103 hariç) kodlu atığın TABS üzerinden Atık Beyanını yaparken R ve D kodunu bilen var mı arkadaşlar. Veya konu tıbbi atık olunca gerekliliği var mı 1 yılda 25 kg gönderildi

Atığı alan firma bilir hocam en doğrusunu. Tekirdağ'da Atık Çevre D9 ile alıyor (buharlı sterilizasyon yapıyorlar diye). Atığı gönderdiğiniz yere sormanız lazım.

Beyan Dönemi içerisinde benim yaptığım taleplerde TABS için açtılar. Sizde deneyin denemeden bilemeyiz :)
Ama bu iki yoldan biriyle mutlaka açıyorlar.

Şöyle bir duyuru var Atık Yönetimi sisteminde , ancak il çevreden aktif görüştüğünüz biri şu an açabilir sistemi diye düşünmekteyim
Ancak, hata düzeltme işlemleri için dilekçe ile bağlı olduğunuz Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünüze başvurmanız durumunda,
başvurunuz uygun bulunduğu takdirde İl Müdürlüğü tarafından 5 günlük uzatma verilebilmektedir.