• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Bir ağ mühendisine göre ‘fazla güzel’ :))

CMNet Okuru

Kayıtlı Kullanıcı
21016514.jpg
İş dünyasının sosyal medya platformu Linkedin kendini cinsiyet ayrımcılığı suçlamalarının hedefinde buldu. Suçlamaların nedeni ise geliştirici ağı platformu Toptal’ın, internet ağı mühendisliği sektörüne yönelik Linkedin’e verdiği reklamda kullanılan bir kadın fotoğrafı. Linkedin fotoğrafın bir ağ mühendisine göre ‘fazla güzel’ olduğu ve gerçek hayatı yansıtmadığı gerekçesiyle reklamı geri çekti.
Ekli dosyayı görüntüle 11237
Daily Mail’in haberine göre Toptal CEO’su Taso Du Val, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “LinkedIn kullanıcıları fotoğraftaki kadınların gerçekten de mühendis olduğunun imkansız olduğunu düşündüler. Linkedin de onlarla hemfikir oldu” dedi.

Du Val, bunun cinsiyet ayrımcılığı olduğunu savundu.

Linkedin’den gelen açıklamada ise reklamın müşteri hizmetleri ekibinin yaptığı bir hata nedeniyle reddedildiği Toptal’ın artık platform üzerinden reklam verebileceğini aktarıldı.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

21016538.jpg

Reklamda kullanılılan profillerden Arjantinli ağ mühendisi Florencia Antara.

Ne kadar şaçma bir gerekçe bir kadın hem mühendis hem de güzel ve bakımlı olamaz mı? Acaba bunu düşünen zihniyet nasıl bir medeniyet içerisinde yaşıyor? Ya da kör mü? Asıl bayan mühendisler bakımlı ve güzel olmadıklarında sorun var diye düşünmek lazım! Neticede güzellikle de akıl işi!

Şimdi bir haberi okudum birde resme baktım ''hoş hatunmuş'' hakkını teslim etmek gerek.

Yalnız bizim ağımızda da (CMnet) Linkedin'e göre 'fazla güzel' arkadaşlarımız var, onların da burdan hakkını teslim etmek gerek diye düşünüyorum. Demek ki Linkedin bizi tanımıyor. :D