• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Bir birlik olarak hareket etme

E. Cihan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
N/A Environment
Merhaba arkadaşlar,

Sizlerle bir düşüncemi paylaşmak üzere bu konuyu açıyorum. Oldukça uzun zamandır internet kullanan birisiyim. İnternet üzerinde bir çok forum, portal vb gördüğümü söyleyebilirim.
Aynı zamanda Çevre Mühendisiyim ve buradan haberim olmadan önce bir çoğumuzun bildiği diğer forumda üyeydim/üyeyim.

Arkadaşlar forumlarda hepimizin bildiği gibi bilgi paylaşımı ve yardımlaşma esastır. Bununla birlikte kaynaşma ve bir samimiyet oluşturmayı sağlar. Ancak bugün bazı forumlarda şunu görebiliyoruz:
Birisi bir şey soruyor, onun üzerine 10 kişi aynı ve benzer farklı soruları soruyorlar ancak cevaplayan yok. Forumda tabi ki o an için bilgi sahibi bir kişi olmayabilir ancak bu bazen öyle bir hâl oluyor ki o forum artık iyice pasifleşiyor. Cevap alınamadan sorulan sorularla doluyor.
Şu an için bu sitede böyle bir durum çok fazla söz konusu değil ancak ben gündeme getirmek istiyorum. Mümkünse, zamanımız olduğunca forumuzda gezelim. Güncel mesajları kontrol edelim. Bilgi sahibiysek bir şey de biz yazalım. Bu çok zamanımızı almayacağı gibi, hem meslektaşlarımıza yardımcı olmuş olacağız hem de sürekli dediğimiz " Çevre Mühendisleri olarak birlik olmalıyız, hiç kimse neden bir şey yapmıyor" türü şeyleri somutlaştırmış oluruz.
Forum türü yerler paylaşım oldukça renklenir. Burada elinden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışan çok arkadaşımız var, bu ortada. Ancak bunlar sabit kişiler olmasın. Hepimiz fikrimizi beyan edelim. Bu bizim için sıkılarak yapacağımız bir görev değil aksine sosyal bir oluşum.
Bunun sonucunda ne mi olacak ? Birilerinin aradığı soruya yardımcı olacağımız gibi burada yüzyüze tanışmıyor da olsak en azından birbirimiz ile ilgili bir samimiyetimiz bir ortamımız olacak. Hani birlik olmaktan bahsediyoruz ? Odalar, dernekler vs yereldeki meslektaşlarımızı bir araya getirerek birlik oluşturabilir ancak internet gibi bir oluşum ulusal anlamda meslektaşlarımızı bir araya getirebilmekte. O yüzden ben tüm arkadaşlarımızı forumda yazışmaya davet ediyorum.
Bu yazışma illâ belli bir konuda olmak zorunda değil. Aklınıza gelen her şeyi yazabileceğiniz bölümler mevcut biliyorsunuz. Paylaşmak istediğiniz sorunlarınızdan, güncel olaylara, genel kültür gibi konulardan, sanata her konu için başlıklarımız var ve hepimizin ortak ilgi alanları olduğu düşüncesindeyim.

Herkese iyi çalışmalar dilerim.

elimizden geldiğince yazıyoruz mesleki anlamda olmasada ama yazılanları okuyunca faydası olmuyor da değil yani :)