Biyogaz Tesisi

hilol kartal

Daimi üye
Firma
okul
Biyogaz tesislerinin çevresel etkileri nelerdir?

Hayvan dışkılarının biyometanizasyon işlemleri yapılmak suretiyle katı fermente ürün ve sıvı fermente ürün ile biyogaz elde edilmesi işlemlerini kapsamaktadır.

yarabandı

Daimi üye
Firma
Artı İnşaat
Sabaha kadar konuşabileceğim bir başlık buldum ama içi boş çıktı :rolleyes:

yarabandı

Daimi üye
Firma
Artı İnşaat
Biyogaz tesisleri bünyesinde birden fazla konuyu barındırdığı için kafa göz dalıp konuşmaya başladın mı dibi gelmeyecek olan bir konu. Aynı anda birden fazla yönetmelikle de ilgilenmek zorunda kalıyorsun. Ben yokken sitede biyogaz ile alakalı olan konular nedir diye de bakıyorum. Konuya nereden ne şekilde girilir karar vermeye çalışmıyor değilim yani :D

yusufduran

Üye
Firma
Enerji AŞ
Biyogaz dan elektrik üretimi konusunda tecrübeniz var mı hocam? Böyle bir proje yapmak istesek biyogaz kaynağı olarak ne seçmeliyiz? Arıtma çamuru bunun için uygun mudur hem bertaraf maliyetinin düşürüp hem de enerji üretmek için ? :) Sorularım bunlar hocam teşekkür ederim.

yarabandı

Daimi üye
Firma
Artı İnşaat
Tecrübem yok beyin cimlastik adı altında spor yapıyorum :p kimileri arıtma çamuruna evet diyor kimileri hayır diyor. Ben kullanıyorum. Olmaz diye birşey yok. Ama tek bir atık türü hele ki sadece arıtma çamuru olmaz. Bulunduğunuz bölgedeki atık türlerine göre besleme programı yapılmalı. Zaten proses danışmanlığı kavramı buradan çıkıyor.

Yukarı Alt