Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu Kimyagere ne cevap versem bilemedim?

Konu, 'ARŞİV' kısmında ebubekirekinci tarafından paylaşıldı.

 1. ebubekirekinci

  ebubekirekinci Misafir

  ne-cevap-versem-bilemedim-kimyager.jpg
  Bu çiçeği burnunda Kimyager'e ne cevap versem bilemedim, size sormak istedim?

  ne-cevap-versem-bilemedim-kimyager.jpg
   
 2. BurakYılmaz

  BurakYılmaz CMNet Üyesi

  Eğer kimya mühendisi iseniz odanızın açtığı LPG Sorumlu Müdürlük eğitimini alıp sınavına girip yine odadan katılım belgesini almanız gerekiyor.. Sonrasında istasyonlar ile sözleşme yapacaksınız ve başlayacaksınız. Toplam 5 adet istasyona bakabiliyorsunuz ama bu sayı değişmiş olabilir..
   
 3. Burcu Ozdem

  Burcu Ozdem CMNet Üyesi

  Makine, kimya, çevre ve petrol mühendisliği dallarından birinin eğitimini almış olma şartı var ve bu belgeyi TMMOB'a bağlı ilgili meslek odaları tarafından düzenlenecek eğitim programlarına katılarak "Sorumlu Müdür Belgesi" alma zorunluluğu var.
   
 4. ebubekirekinci

  ebubekirekinci Misafir

  Ben 4 yıllık üniversite mezunu bir kişinin yazdığı mesajın yapısına dikkat çekmek istemiştim.

  "mrb iyi aksamlar ktu kimyager mezunuyun"

  1 ) 'Ktü Kimya Mezunuyum', ya da 'Ktü Mezunu Kimyager'im' demeliydi..

  "4 yillik bununla ilgili bilgi verirseniz sevinirim birde egitime gerek varmi sadece diplomayla yapabiliyozmu gida yapiyoruz yardimci olursaniz sevinirim iyi calismalar"

  2 ) "4 yıllık" demiş arkadaş, aslında bir önceki cümlenin elemanıyken arkadaş aşağı satıra geçerek oraya yazmayı uygun görmüş!
  3 ) "Diplomayla yapabiliyozmu" derken neresinden tutacağınızı şaşırıyorsunuz...
  4 ) Berbat bir anlatımla zor bela bitirilen cümleden sonra, hiçbir bağlantı veya ayraç görevi için hiçbir noktalama işareti konulmaksızın cümlenin yükleminden sonra aynı cümleye devam edilerek "gıda yapıyoruz" demesi.. Ayrıyetten gıdasının nesini yapıyorsun? "Gıda tesislerinde Sorumlu Müdürlük yapıyoruz" demeliydi ama...

  neresinden tutarsanız diğer taraflarının elinizde kaldığı bir vahim durumla karşı karşıyasınız.

  4 yıllık üniversite boyunca insanlara kitap okuma zorunluluğu getirilmiyor diye mi öğrenciler gazetelerin spor ve magazin sayfalarının dışında bir sayfa kitap okumazlar?
   
 5. Hazel Candan

  Hazel Candan CMNet Üyesi

  aynı şeyleri ben söyleyecektim ki arkadaş yazmış bu ne biçim bir mesajdır !!! 4 yıllık üniversiteyin kazanması bile mucize bende bu maili atanın:evil:
   
 6. MÇK

  MÇK CMNet Üyesi

  Arkadaşlar,bence de kötü bir anlatım.Bana göre Türkçeyi güzel kullanmak her vatandaşın görevidir.Bu e-postayı atan arkadaş,e-postasının bir forumda yayınlanacağını bilseydi, kuvvetle muhtemel daha düzgün bir e-posta atardı.Çok acımasızca eleştiriyorsunuz arkadaşlar.Lütfen yaptığımız eleştiriler yıkıcı değil yapıcı olsun.Bu sitede her yazdığınız dört dörtlük imla ve noktalama kurallarına uyuyor mu?Şimdi ne yapalım elimize bir imla kılavuzu alıp sizin hatalarınızı mı arayalım!!!Lütfen biraz hoşgörü...

  Bu arada,bütün meslektaşlarımın bayramını şimdiden kutluyorum,nice bayramlara...
   
 7. Melih Coşar

  Melih Coşar Genel Yönetici

  Senin de bayramın mübarek olsun gipcik arkadaşım.:) Yalnız şöyle bir durum daha var: maili atan arkadaş ebubekirekinci arkadaşı tanımıyor olsa gerek. Forumdan görmüş yardım istemiş. Tanımadığımız insanlara biraz daha özenli yazarak mail atmaz mıyız? Yoksa forumlara böyle afişe olabiliriz:):):)
   

İlginizi Çekebilir

IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları