• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Büyük firmaların paketleme müdürlerine nasıl ulaşılır?

Burak_corrugated

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
İstanbul Ambalaj
Merhabalar. Nike adidas gap timberland h&m gibi büyük firmaların packaging managerlarına nasıl ulaşabileceğimiz hakkında bir tecrübesi veya fikri olan var mı? Ya da bu tarz firmaların Türkiye içerisinde apparel ve diğer üretimlerini hangi fabrikalar üstleniyor biliyor musunuz?

Merhaba , o kadar derin bir soru ki, ne desem bilemedim. Benim bir çok H&M ZARA vs gibi büyük firmalar adına iş yapan tesisim var. Bunların kendi aralarında belirli bir platformları var. Mesele H&M in kendi ürün kalitesini üretmeye yetkili belli bir puanlama- denetleme vs oluşumları var. Eğer , onların belirlediği uygulamaları başarır, denetimleri geçer, sorumluluklarını yerine getirirsen, sipariş geçilebilir listesine firmanızı ekleyip, iş almanızı sağlar. Eğer geçemez iseniz, sipariş alamazsınız. Mesela bir örnek vereyim. Burak tekstil a.ş diye bir fabrika olsun. Bu adamlar H&M grubuna iş yapmak istesin. Gidip sipariş almak istediği bölüm için aday olur, denetim, dosyalama, analizleme, iş takip vs vs bir sürü hengame ile uğraşıp, belirlenen iş için bir puan yada sınıfa seçilir. Sonra sipariş verecek olan grup yada gruplar, o listeden sizi tercih eder vs vs .
Tek tek öyle firma bulamazsınız. Bu çalışmaların hepsi dönemlik olur. Bir dönem , başarılı olup, sipariş alan Burak Tekstil, bir daha ki denetlemede veya "baskında :) " atık sahasında , giriş çıkış tartım sistemin çalışmıyor, yada verdiğin MSDS lerde İSG kısmında eksik veri var diyip sizi sistemden atabilir.Bu gün gittim denetim hazırlık toplantısında mesela tesis için , kullandığı elektriğin% 40 ının YENİLENEBİLİR ENERJİden temin etmesi konusunda çalışıldı. Zor işler vesselam..

Demet YARŞIHepsiyle tek tek ilgileneceğiz istenilen şartları oluşturmaya hazırız. En öncü olarak PVH grubuyla ve GSstore ile iş yapıyoruz şu an. FSC üyesiyiz çeşitli sertifikalarımız var. Halihazırda SLCP platformunda faaliyet göstermek için çalışmalarımız sürüyor. Dediğin gibi uzun soluklu ama değen bir süreç. Sadece bu yarışa dahil olmak için kimlere ulaşılabilir bunu çözmem gerekiyor gerisi zincirleme gelecek gibi. Bu yüzden eğer uygunsa tecrübelerinizden faydalanmak isterim. :)

Burak_corrugatedMerhaba tekrardan, aslında işte tam da bu konuda yani ürünlerin ambalajlanması ve son alıcıya sunulması konusundaki çalışmalarda işin rengi değişiyor. Alıcıların ürünü daha yaldızlı, daha göz doyurur şekilde sunmak için , ürün üzerine , bir sürü etiket, uyarıcı sembol yada askı apartaları ilave edilerek , ürün aslında olduğunda daha çok şişiriliyor. Bu konuda da gördüğüm kadarı ile , müşterinin sipariş geçerken belirledikleri ne ise ona göre yapılıyor. Her siparişte bu değişiyor. O yüzden ambalajlamada ne yazık ki çevreci yaklaşımların dışında , daha alıcıya dönük kararlar veriliyor. Siz sanırım zaten bu süreçlere başlamışsınız. Hayırlı olsun. Özellikle bazı sistem kurucu-denetçilerin verecekleri gelişim eğitimlerine online da olsa katılın derim. Özellikle AHMET BABA beyefendinin eğitimlerini takip etmenizi öneriyorum.