• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Cam geri dönüşüm hakkında

EnesEvrin

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Yok
Bir cam geri dönüşüm tesisi kurmaya karar verdim. Fakat bu konuda bilgiler oldukça kısıtlı maalesef. Daha önce bu konuya ilgi duymuş veya bu sektörde çalışmış arkadaşların tecrübelerinden faydalanmayı çok isterim. Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

merhaba,cam konusunda çalıştım ben. piyasada cam bulup toplamak ve bunları işleyip ülkemizde olan belli başlara yerlere satmak cidden sıkıntılı. Karşı tarafında belirlediği spesifikasyonlara uygun işlem yapılmadığında aracınız direk red geliyor boşaltım bile yapılmıyor. Gerçekten temiz (içinde porselen,taş ,seramik vb olmayacak ) cam malzemeleri gönderdiğinizde işlemlerinizde sorun olmaz. Bunun içinde tesisinizde ayıklama ,seçme inceleme kısımlarını düzgün bir şekilde kurmanız gerekmektedir. Nakliye ücreti de fazla olduğu için maliyet çalışmanızı iyi yapmanızı öneririm.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
EnesEvrinaklınıza takılanı sorarsanız daha ıyı olabılır genel olarak bu şekilde. kırıcınızın olması lazım, dökme usulu olduğu için (presleme işlemleri olmuyor bildiğiniz üzere) camı koydpunuz yer temiz olmalı. sahada olacak personelleriniz iyi eğitilmeli cam ,düz cam ,soda şişesi camlarının ayrımını iyi yapabilmeli gibi gibi.

Önceki cevapları görüntüle…
Evrem YeşilAçıkçası bulunduğum bölgede cam geri dönüşümü ile ilgili çok büyük bir eksiklik olduğunu fark ettim. Yurt dışından bir kaç girişimciyi ikna etmek üzereyim yatırım yapmaları için, şuan fizibilite raporu üzerinde çalışıyorum, fakat bu iş ile ilgili bilgim az olduğu için ve internette de kısıtlı bilgiler olduğu için biraz zor durumdayım açıkçası. Bu konularda tecrübelerinizden faydalanmayı çok isterim.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
EnesEvrinMerhaba Enes Bey firmamız taşınma sürecinde biz de ısıcam üretimi yapıyoruz. yani plaka halindeki camları işliyoruz. Ben de taşınma için bir fizibilite raporu hazırlamak istiyorum. nasıl yapabilirim acaba bilginiz var mı? sektör dar olduğu için pek örnek bulamıyorum da
Şimdiden çok teşekkür ederim