• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

çed ek 1 ve ek 2 de olmayan firmlar . ACİL. DENETİM ile ilgili.

Erdmaktrk

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Yok
Arkadaşlar merhaba, çok acil bilgiye ihtiyacı var. Bir firma çed ynetmeliğinin ek 1 ve ek 2 listesinde değil ise , bu firma çed gerekli değildir yazısı almasına gerek var mı? Eğer varsa nasıl alır. yönetmeliği çok okudum ama sonuca varamadım lütfen yardım edin.

@Erdmaktrk
Kardeşim merhaba, eğer firma ced yönetmeliği kapsaminda degilse ced kapsam dışı yazisi almasi gerekir. Sana dilekçeyi birazdan yollarim.

Arkadaşlar Merhabalar; Ek 2 kapsamında 1000 ton/yıl yazan 8-ç deki sınırın altında kaldığım için Çed Kapsam dışı yazısını almak için başvuru yapacağım. Sorun daha önceden alınan çed gerekli değildir kararının ekleri ve kapasite raporları bakanlık ve firmamızda kaybolduğundan. Bu nedenden dolayı bakanlığın kıyaslayacağı evraklar olmadığından dolayı sizce bu süreci nasıl sürdürebilirim ???

@selim636363

Diğer evraklara gerek yok, kıyaslama yapılmasına da gerek yok. Eğer ki kapsam dışı iseniz, kapasite raporundan zaten bunu anlayacaklardır. Sadece dilekçede çed başvuru formu, kapasite raporu, varsa AAT bilgileri (proje onay yazısı/muafiyeti), tapu, 1/25.000 'lik firmanın yerinin belli olduğu topoğrafik harita, taahhütname, yapı kullanım izni gibi önemli evrakların bulunmasına dikkat edin. Sonuçta şu anki alacağınız ÇED KAPSAM DIŞI görüşü; bir önceki ÇED GEREKLİ DEĞİLDİR kararınızı geçersiz kılacaktır.

Bu arada iki taraftan birden nasıl kayboluyor onu çözemedim :) Genellikle tarih ya da sayı verirseniz bulurlar elektronik ortamda. Orası da ilginç olmuş.

@Cem Yılmaz

Kardeşim bizde nasıl evrakların kaybolduğunu anlayamadık :))

Ayrıca bi sorum daha olacak dediğin gibi evrakları hazırlayıp başvurumu yapacağım fakat şimdi plaza yönetimi olduğumuzdan dolayı bizim üretimimiz yok kapasite raporunu bu nedenden dolayı hazırlıyamıyoruz ama bünyemizde 200 firma mevcut bu firmaların hepsi olmasada belli sayıda firmalardaki kapasite raporlarını alıp ortalama bi rapor hazırlasak uygun olurmu sizce ??? Yada kabul görürmü ??

@selim636363

Plazalara kapasite raporu verilmiyorsa, bağlı bulunduğunuz Ticaret ve Sanayi odasından konu ile ilgili muafiyet yazısı alabilirsiniz hocam. Bahsettiğiniz şey kabul görmez.