Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çed muafiyeti almış bir beton santrali hk.

Konu, 'Çevresel Etki Değerlendirmesi' kısmında realastala tarafından paylaşıldı.

 1. realastala

  realastala CMNet Üyesi

  Merhaba.

  Benim bir sorum olacaktır.İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

  Hava emisyonu konulu Çevre izni bulunan bir Hazır Beton tesisim var.100 m3/saat altı üretim kapasitesinden dolayı Çed muafiyeti bulunmakta. Hazır Beton tesisimin alanı içine, bir firma 3 tane çimento silosu kurup,çimento satışı yapacak.Bununla ilgili, öncelikle Çed'le ilgili, sonrasında İzin lisansla ilgili ne tür bir bağlayıcılık olabilir.

  Dipnot: Hazır Betonun kapasite raporunda Çimento miktarıyla ilgili bir kapasite yok.Sadece Hazır Beton kapasitesi bulunmakta.
   
  Melih Coşar bunu beğendi.
 2. Melih Coşar

  Melih Coşar Genel Yönetici

  Hali hazırda ÇED Muaf dosyasında çimento silolarından bahsedilmiyor sanırım. Kurulacak çimento siloları için de bir ÇED görüş dosyası hazırlansa fena olmaz bence. Hazır betondan çıkan atıksu için çevre izni yok mu? Hazır betondan çıkan çimento silolarda nasıl depolanacak?
   
  m.secim ve realastala bunu beğendi.
 3. realastala

  realastala CMNet Üyesi

  Melih Bey ilginiz için teşekkürler.Çimento silolarından bahsedilmiyor. Üretimsel Atıksu ile ilgili deşarj muafiyeti var.Evsel atıksuyuda vidanjörle çektirilerek tutanakla atıksu arıtma tesislerine veriliyor.Hazır beton ayrı olarak satılıyor.Çimento silolarında biriktirilen çimento, agrega(kırılmış kayaç),su ve katkı katılarak Hazır Beton üretimi yapılıyor.Tesis içine Çimento silosu kuracak firma tamamen bağımsız bir firma, sadece çimento satışı yapacak silolardan.(Hazır Beton tesisinin kendine ait Hazır beton üretimi yapmak için 6 adet çimento silosu mevcut).
   
 4. Melih Coşar

  Melih Coşar Genel Yönetici

  Sanırım bir sıkıntı olmayacaktır.
   
  realastala bunu beğendi.
 5. realastala

  realastala CMNet Üyesi

  Evet bende böyle düşünmüştüm,ama deneyimli bir ağızdan bunu duymak düşüncemi dahada sağlamlaştırdı.Teşekkürler
   
  Melih Coşar bunu beğendi.
 6. Meril San

  Meril San CMNet Üyesi

  Bu konuda birsey sorucam proses kaynakli atıksu muafiyeti icin nasıl bir yol izlediniz üniversite teknik raporu almak gerekiyor sanırım suyun yeniden kullanımı için
   
 7. realastala

  realastala CMNet Üyesi

  Ben tesis iznini Atıksu Arıtma / Derin Deniz Deşarjı Tesisi Proje Onayı Genelgesinden(04.07.2011) önce aldığım için teknik rapor vb hazırlatmadım. Ama bu tarihden sonra alınan izin lisanslarda(beton tesisi) teknik rapor hazırlatılarak,proje onay muafiyeti alındı.izin lisansın atıksu kısmını çözdüler.
   
 8. aldemir072

  aldemir072 CMNet Üyesi

  teknik rapor hazırlamanız gerekecek büyük ihtimalle bunun için üniversiteler hazırlıyor. üniversitelerin çevre bölümleri hazırlıyorlar. iletişime geçerseniz sizden bazı bilgiler isteyecekler sonra hazırlayıp yolluyorlar. fakat bu hazırlama aşamasında atık su analizinizi yaptırmanız gerekecek. ve eğer çökeltme havuzlarınız yoksa hiç yapmayın önce çöktürme havuzu yaptırın daha sonra analiz yaptırın yoksa standartları sağlamıyor.
   
 9. Çiğdem Selişter

  Çiğdem Selişter CMNet Üyesi

  bence aynı kampüs alanı içinde iki farklı konu olarak düşünüp, yeni gelen firma kendisiyle ilgili çed ve çevre izinleri prosedürlerini başlatacaktır. Ayrı ticari firma ünvanı oldugundan
   

İlginizi Çekebilir

41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?