• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çed olumlu geçerliliği

Tolga Emre Kaya

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Maden
Maden zenginleştirme tesisi için 2012 yılında ÇED Olumlu belgesi alınmış idi. ilgili ÇED yönetmeliğinin 14. Maddesinin 4. Fıkrasında “"ÇED Olumlu" kararı verilen proje için yedi (7) yıl içinde mücbir sebep bulunmaksızın yatırıma başlanmaması durumunda "ÇED Olumlu" kararı geçersiz sayılır.” ibaresi geçmekte. Bakanlık ile görüşüp ÇED olumlu kararımızın geçerliliğini koruması için yapmamız gereken asgari yatırım başlangıcı hakkında fikir aldım ve o çalışmalara başladım .

Bu şekilde bir sorun yok. Ancak sonrası için yatırım devamlılığı hakkında bakanlık yatırıma devam konusunda zorlama gibi tutum sergiliyor mu ? Çed olumlu belgemiz sadece şuan istenen asgari yatırım başlangıcı ile ileri tarihte de geçerliliğini korur mu ? Çed yönetmeliğinde sonrası için herhangi bir ibare göremiyorum.

7 yıl içerisinde yatırıma başlar ve bunu belgeler isen sorun olmaz. Yani daha sonra yatırıma devam etme zorunluluğu diye bir şey yok mevcut yönetmelikte.