• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre görevlisi belgemin süresi doldu. Yeni yönetmeliğe göre çalıştığım işletmenin çevre hizmetini verebilir miyim?

ebru54

Kayıtlı Kullanıcı
ÇEVRE MÜHENDİSİYİM YAKLAŞIK 2 SENE ÖNCE BELGEMİN SÜRESİ DOLDU VE VİZE İŞLEMİ YAPTIRMADIM. YENİ YÖNETMELİKTE MÜHENDİSLERİN BELGE ALMA ZORUNLULUĞUNUN KALKTIĞI SÖYLENİYOR. BULUNDUĞUM İŞLETMEDE ÇEVRE HİZMETİ VEREBİLİR MİYİM? NASIL BİR YOL İZLEMELİYİM?

Merhaba,

Çevre izin uygulamasını kullanmak için hâlâ çevre görevlisi (Ya da adı artık her neyse) olmanız gerekiyor. Şu an vize yaptırabilirsiniz, sizden 2019 'da başvurursanız 330+%50 zamlı bedel olan toplamda 495 TL ücret isteyecektir. Başvurunun nasıl yapıldığını da aşağıdan inceleyebilirsiniz:

Çevre Görevlisi Belgesi Vize İşlemi Nasıl Yapılır - Resimli Anlatım

350 TL normalde sıfırdan alan birinin ücretiydi. Yanlış bir yerden başvurmuş olmasın arkadaşınız? Gerçi belgesi çıktıysa çok da ses etmeye gerek yok :D

Doğru yerden başvurduk hatta sizin paylaşımınızdan faydalandık. Sıfırdan başvuran için ücret kalktı ya hani o yüzdendir belki:)

@Ezgi Can Yılmaz Sıfırdan başvuranın ücreti kalktı ama örnek veriyorum; 2019 yılı Temmuz ayından önce eğitim aldıysanız ve başvurunuzu başlattıysanız sistem yine 350 TL istiyordu. Dediğim gibi belge çıktıysa sıkıntı yok :D Ama çıkmadıysa aklınızda bulunsun, az biraz daha ücret talep edilebilir.

@Ezgi Can Yılmaz Ezgi hanım merhaba ben de çevre mühendisiyim çevre görevlisi belgemin süresi doldu vize yenilemeyi kaçırdım yeniden başvuru yaptığım da herhangi bir uzaktan eğitim almam gerekiyor mu sistemde uzaktan eğitime başvurunuz şeklinde bir uyarı yer almakta yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler

@Cem Yılmaz son 1 gün bakalım yatırmaya çalışacağız :) dediğiniz gibi 2020 de kesin ekstra ücretler çıkacaktır
[automerge]1577717912[/automerge]
@Büşra Özlem Demirbaş merhaba uzak eğitim kalktı siz gerekli bilgileri doldurduğunuzda öyle bir ibare kalkacaktır.

@Ezgi Can Yılmaz umarım dediğiniz gibi olur fakat 1-2 ay önce benzer durum arkadaşımın başına geldi. Normal ücreti ödedi ve sonra eksiklik bildirilerek ek ücret talep edildi bilginize...

Çevre mühendisi olduğumuzu bir türlü bakanlığa inandıramamak olay bu ve gene para yatıracağız öylemi 2019 da benimde sürem doldu 330 tl borç kalemi gözüküyor. Nasılsa işsizim neden yatırayım e imza fiyatlarıda fırlamış zaten of offfff

Odanın Ücret kalktı veya "çevre görevlisi değil çevre mühendisi" diye attığı sevinç mesajlarına, önce kanunlaşmasını bekleyin diye her tanıdığıma bu nedenle söylemiştim hocam. Şimdi bakıyorum sisteme; vize için 330 TL ödedim. Unvan kısmında mühendisin m'si geçmiyor :) Sadece yeni mezunların işine yaramış gibi bir durum var. Bu da yeni mezunların gözünü boyama hamlesi gibi bir şey. Ne diyelim, başa gelen çekiliyor.

Dipnot: Siz bi de mobil imzayı görün... 2015 yılında aldığımda aylık 1,5 TL 'idi. Şu an aylık 8 TL olmuş.

Şimdi vize başvurusu yapmaya çalıştım, kalem kodu 350 TL gecikme bedeli 175 TL çıktı. Vize yenileme tarihi 13 ocak 2020 neden gecikme bedeli istiyorlar?