Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre görevlisi eğitimi düzenlenecektir

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Gülşah Albayrak tarafından paylaşıldı.

 1. Gülşah Albayrak

  Gülşah Albayrak CMNet Üyesi

  21.11.2013 tarihinde yayımlanarak 01.01.2014 tarihinde yürürlüğe giren (Değişik:06/05/2014-28992) Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmeliğin 6 ncı, 7 nci ve 16 ncı maddeleri kapsamında çevre görevlisi belgesi almak isteyen Aday çevre görevlileri için (Mevcut Çevre Görevlileri için vize eğitimi değildir.) Ekim ayı içerisinde “Çevre Görevlisi Eğitimi” düzenlenmesi planlanmaktadır.
  Eğitime katılabilecek Çevre görevlisi adaylarında aranılacak nitelikler Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmeliğin 6 ncı maddesi (a) fıkrasındaki gibi olup, buna göre;
  a) En az 4 (dört) yıllık üniversitelerin çevre mühendisliği bölümünden mezun olmak veya çevre mühendisliği konularında yüksek lisans veya üzeri eğitim almış olmak ve çevre mevzuatı konusunda Bakanlıkça yapılacak/yaptırılacak eğitime katılmak.
  Çevre görevlisi yeterlik belgesi alabilmek için düzenlenecek eğitimle ilgili; eğitim tarihi, yeri ve başvuru şartları hakkındaki detaylı açıklamalar Bakanlığımız ÇED, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü resmi web sitesinde yayınlanacaktır.
  T.C. ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI - Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü
   
 2. selaya

  selaya CMNet Üyesi

  uzaktan eğitim mi acaba???
   
 3. vize eğitimi değil arkadaşlar
   
  Gülşah Albayrak bunu beğendi.
 4. Gülşah Albayrak

  Gülşah Albayrak CMNet Üyesi

  detaylı bilgi sitede verilmemiş fakat linke tıklarsanız detaylı bilgi ve başvuru için tüçev in sayfasına yönlendiriyor

  evet aday eğitim

  T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü öncülüğünde vakfımız ile birlikte bakanlığımızın uzmanları tarafından 18-19-20 Ekim 2015 tarihinde Ankara’da 3 günlük çevre mühendislerine yönelik “Çevre Görevlisi Eğitimi” düzenlenecektir. Eğitime yalnızca çevre mühendisleri katılabilir. Diğer meslek gruplarına yönelik bir eğitim değildir. Katılımcılar eğitim bedeli olan 350 TL ‘yi (KDV dahil) T.C Ziraat Bankası Kamu Girişimci Şubesi IBAN: TR44 0001 0025 3352 1264 1250 20 no’lu hesaba yatırdıktan sonra kayıt formunu internet sitemizden(www.tucev.org) doldurarak kayıtlarını tamamlamaları gerekmektedir (Eğitim konaklamasız olup bu bedele konaklama ücreti dahil değildir) .)(sabah 1 cafe break,öğle yemeği,öğleden sonra 1 cafe break bu ücrete dahildir) Eğitim 3 ayrı otelde düzenlenecek olup otel ve katılımcı listeleri son başvuru tarihi bitiminde internet sitesinde yayınlanacaktır (www.tucev.org)
   
 5. eğitim ankarada 3 ayrı otelde yapılacak sanırım
   
 6. Nehir K

  Nehir K CMNet Üyesi

  tucev in sayfasına girip üye mi olmamız gerekiyor başvuru yapmak için? Ve eğitim sadece 3 gün mü olacak? Uzaktan eğitim denmişti.
   
 7. H. Mustafa Pekçetin

  H. Mustafa Pekçetin CMNet Üyesi

  Bu cümleye dikkat!
  * Bu eğitim Çevre Görevlisi vize eğitimi değildir.
   
 8. Gülşah Albayrak

  Gülşah Albayrak CMNet Üyesi

  arkadaşlar siteye girerseniz bütün bilgileri görürsünüz ;)
   
 9. Ali Kapdi

  Ali Kapdi CMNet Üyesi

  Arkadaşlar merhabalar,
  Öncelikle bu eğitim vize eğitimi değildir.
  Ankara'da 3 ayrı otelde yapılacaktır, uzaktan eğitim değildir.
  Bakanlık bu kez sadece konaklama masraflarını zorunlu tutmamış.
   
 10. Eyilmaz

  Eyilmaz CMNet Üyesi

  "eğitim konaklamasız olup bu bedele konaklama ücreti dahil değildir" adamlar sırf mantık hatası ya.
   
  Enise A. ve Melih Coşar bunu beğendi.
 11. Enise A.

  Enise A. CMNet Üyesi

  Arkadaşlar Çevre görevlisi eğitimi için Atm'den para yatıran oldu mu ? Ya da yatırılıyor mu bilgisi olan var mı ?
   
 12. Çiğdem Aksoy

  Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

  bahsettiğiniz mantık hatası sanırım bizde okuduğumuzu anlamıyoruz ki herhalde aynı başlık altına aynı yorumu yazan birsürü arkadaşımız var :) vize eğitimi değil ifadesi en az 4 kere yazılmış yazdığımız mesajlara özen gösterip vurgu yapılmak istediğimiz yerleri daha dikkat çeker hale getirirsek diğer arkadaşlar da yorum yapmadan önce yazılanları okursa mesaj ve bilgi kirliliği olmaz düşüncesindeyim ahh gençlik kitap okumadığı için bu halde yazık çok yazık...
   
 13. karabay recep

  karabay recep CMNet Üyesi

  internet bankacılığından da yatırıldığında tüçev in istediği şekilde dekont a ulaşabilir miyiz?
   
 14. Eyilmaz

  Eyilmaz CMNet Üyesi

  Hanımefendi o cümleyi yazan bir tek ben varım. Her şey yolunda mı?
   
 15. Çiğdem Aksoy

  Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

  bende herşey yolunda da sizde değil galiba. siz benim yazdığım yazıyı iyice okudunuz mu acaba? bence bir daha okuyun. aynı yorum yazılmış dediğim ifade ''vize eğitimi değil'' ifadesi. sizin ifadenize bir şey dediğim yok. bakanlığa laf atıyorsunuz ya mantık hatası yapıyorlar diye. ben de diyorum ki biraz da problemi kendimizde arayalım. okuduğumuzu anlamıyoruz diyorum. biz bir sürü hatalar yapıyoruz diyorum. konuları yanlış başlıklar altında açıyoruz diyorum. aynı ifadeleri körün gözüne sokar gibi tekrar tekrar yazıyoruz diyorum. kitap okuyalım diyorum..
   
  Fatma Gül Es bunu beğendi.
 16. Eyilmaz

  Eyilmaz CMNet Üyesi

  yazdığımı anlamayıp cevap vermeniz her şeyin yolunda olduğunu kanıtlıyor zaten. @Çiğdem Aksoy ayrıca bakanlığa ne zaman laf attım?cümle mantıksız cümle!
   
 17. Hande Öztürk

  Hande Öztürk CMNet Üyesi

  Herkese merhaba, Sınav eğitimin arkasından mı oluyor ya da ayrı bir günde mi yapılıyor? Bilgisi olan var mı?
   
 18. Ulaş Özdemir

  Ulaş Özdemir CMNet Üyesi

  @Hande Öztürk hande hanım güncel duyuru için soruyorsanız bu eğitim sonrası sınav düzenlenmeyecek.
   
 19. Hande Öztürk

  Hande Öztürk CMNet Üyesi

  Ulaş Bey cevabınız için teşekkür ederim.Süreç nasıl ilerliyor bilmediğimden soruyorum, çevre görevlisi Eğitimine katıldıktan sonra bir sınav olacak(zamanı belli değil) ve o sınavda başarılı olanlar belgeyi almaya hak kazanacak öyle mı?
   
 20. Ulaş Özdemir

  Ulaş Özdemir CMNet Üyesi

  Rica ederim,En az 4 (dört) yıllık üniversitelerin çevre mühendisliği bölümünden mezun olmuş veya çevre mühendisliği konularında yüksek lisans veya üzeri eğitim almış kişiler için sınav söz konusu değil sadece eğitime katılıyorlar akabinde eğitim katılım sertifikası düzenleniyor, diğer meslek grubundan olan kişiler için eğitim ve akabinde sınav düzenleniyor, sınavda 100 üzerinden 70 alan kişiler başarılı oluyor çevre görevlisi belgesini almaya hak kazanıyorlar.
   
  Caner ŞENGÜL ve Hande Öztürk bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...