• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre i̇zin lisans yenileme

Dilan Temeltaş

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Ararat Madencilik
merhaba arkadaşlar , sürece çok hakim değilim yardımınıza ihtiyacım var. Çalıştığım danışmanlık firmasında Çevre İzin Lisans Yenilemesi için Uygunluk başvurusu yaptım fakat uygunluk yazısı GFB ye yönelik oldu sanırım GFB'ye düştü. şimdi başvuru yaparken GFBden mi yapacağım, teşekkürler..

Uygunluk başvurunuz onaylandı ve eğer mevcut çevre izin belgenizin bitişine 180 günden az süre kaldıysa evet GFB başvurusu ile ilerlemek durumundasınız. Ardından çevre izin başvurusu yapacaksınız.

Önceki cevapları görüntüle…
Dilan TemeltaşSonuç olarak e-izin sisteminde uygunluk yazısı çıkmadan izin başvurusu yapamıyorsunuz. Onaylanan kısmında tesisinizin "izin başvurusu için kalan gün" sütununda 0 yada -1 gibi bir ifade görüyorsanız GFBye sizi yönlendirir. 08.06.2024 bitiş tarihli bir çevre izni için en geç 180 gün önce yani 08.12.2023 tarihinde uygunluk yazısı sistemde olsaydı başvuruyu GFB almadan yapabilirdiniz. Nacizane tavsiyem Uygunluk Yazısı başvurularını son 180 günden 100 yada 90 gün önce yapmanız. Olası bir aksilik durumunda tesisin eksiklerini giderebilmesi içinde süre kalıyor. İyi çalışmalar dilerim.

çevre izin lisans yenilemede firmayı girince altında bu uygunluk yazısının onaylandığı görünüyor o zaman süre geçmemiş demekki. benim paragrafta GFB yazınca aklım karıştı. teşekkür ederim arkadaşlar

merhabalar dün denedim sistemden izin lisans başvuru sayfasına yönlendirdi evet. ama belgeleri yükledikten sonra imzalama kısmında hata verdi. ''süreniz dolduğu için başvuru yapamazsınız''diye . fakat GFB başvurusuda yapamıyorum aynı hatayı veriyor