Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre izin ve lisans kapsamında firma değerlendirilmesi

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında şeymaerol tarafından paylaşıldı.

 1. şeymaerol

  şeymaerol CMNet Üyesi

  Arkadaşlar merhaba. Tavuk dışkısından gübre üretimi gerçekleştiren firma ÇİLY kapsamınca ek-2 madde 7.22'ye girmektedir. Fakat hava emisyon ve gürültü konulu çevre izninden muaf gözükmektedir. Bu firmaya nasıl bir çevre izni alınacaktır?Kokuyla ilgili bir çevre izni yok. Hava emisyon olarak değerlendirilebilir mi? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim:)
   
 2. Mahmut Cimşit

  Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

  atıksu ile ilgili yazı alırsanız çevre izni muafiyet alırsınız.

  NOKTA
   
  şeymaerol bunu beğendi.
 3. Gizem Sunar

  Gizem Sunar CMNet Üyesi

  Atıksu konulu izne başvuracaksınız diye biliyorum. Konu farklı ama aynı şeylerden muaf tesis için öyle söylenmişti. Gerekli görülürse izin, gerekli görülmezse muafiyet yazısı verirler.
   
  Yasemin Karadiş ve şeymaerol bunu beğendi.
 4. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

  merhaba,

  kalker ocağı kırma eleme tesisine çevre izni için başvuru yapıldı. Bu faaliyete ileriki yıllarda yıkama ünitesi eklenecek yıkama ünitesi eklendiğinde çevre izni yenilenmeli mi sizce?
  çevre izin lisans yönetmeliği ek1ve2 kapsamında yıkama yer almıyor fakat sisteme su ile ilgili bir ekleme olacağı için çevre izninde tekrar bir değerlendirme mi yapılır sizce yoksa sadece suyun sistemde tekrar kullanıldığına dair teknik rapor ile çevre izni kapsamına girmeden tamamlanır mı?
   
 5. Mahmut Cimşit

  Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

  TEKNİK rapor ile bu işi halledersiniz.
   
  sdagtekin bunu beğendi.
 6. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

  merhaba arkadaşlar,

  eğer bir tesis gürültü kapsamına alınıyorsa GFB aşamasında evrak bazında bir işlem oluşuyor mu? bizim maden ocağımız çed sınır olarak kabul edildiğinde 500m mesafeden çok uzakta fakat ruhsat sınırı olarak yerleşim alanlarına yakın olduğundan gürültü kapsamına sokulyor(halbuki çalışma ve tesis çed sınırlarında, ruhsat sınırının her yerinde çed yok ve ruhsat sınırı yerleşim birimlerine yakın). bizi yok yere gürültü kapsamına almaları halinde akustik rapor hazırlanması dışında nasıl bir yükümlülük çıkar GFB aşamasında?
   
 7. Yasemin Karadiş

  Yasemin Karadiş CMNet Üyesi

  Atık Yönetimi Yönetmeliği Madde 11
  (4) Çevre izin ve lisansı belgesi bulunan ve Ek-3C’de yer alan lisans konuları kapsamında faaliyet gösteren işletmelerin, çevre lisansına tabi tesisler veya üniteler eklemek istemesi halinde eklenecek tesisler veya üniteler için geçici faaliyet belgesi ile çevre izni ve lisans belgesi başvurusu münferit olarak yapılır. Çevre izni konusu işletmede bulunan tüm tesisler dikkate alınarak değerlendirilir ve uygun bulunması durumunda mevcut çevre izin ve lisansı belgesi geçerlilik süresi değişmemek kaydıyla belge yeniden düzenlenir.
  büyük ihtimal çevre izni yenileme istenir.
   
 8. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

  iş te bu madde de çevre lisansına tabi üniteler eklenmesi halinde diyor ya, yıkama ünitesi yönetmelik eklerinde bulunmuyor?
   
 9. Yasemin Karadiş

  Yasemin Karadiş CMNet Üyesi

  bir proses eklenecek ve atık su çıkacak ve atıksuların deşarjı izne tabi
   

İlginizi Çekebilir

IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...