• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre lisansı

dindar

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yunus ambalaj san.ve tic. ltd. şti.
merhaba arkadaşlar bir sorum olacaktır. çevre lisansına başvuru yapacam teknik uygunluk raporu nasıl hazırlanır.. ambalaj atıkları toplama ve ayırma tesisiyiz bilgi verir misin ?

merhaba teknik uygunluk raporunun formatı bakanlığın sitesinde mevcuttur. Bu rapor genel olarak tesisle ilgili tüm bilgileri içeriyor. Toplama araçları , tesise kabul ettiğiniz atığın türü aylık ağırlığı sizin çevre görevlisi belgeniz, çevre bilgi sistemine düzenli veri girişleriniz bütün bunlara hakim olmanız gerekir. Takıldığınız yerler varsa yardımcı olabilirim.

buyur formatı burada, ben bu formata göre şuan düzenleme aşamasındayım bitince paylaşırım.

Ekli dosyalar

• Ambalaj Atigi Toplama ve Ayirma Tesisi Teknik Uygunluk Raporu.docx
    18 KB · Görüntüleme: 59
Çevre izin/lisans icin basvurumu yaptim. Eksiklik bildirildi tamamlayip gonderdim.bir ayi gecti degerlendiriliyor diyor. Ben bunun icin gerekli parayi yatiripta mi degerlendirilip kabul edilcek yoksa onlar degerlendirdikten sonra mi yatirilcak

DEKONT sisteme yüklendikten sonra belgenin çıkıp çıkmadığını nasıl anlıyoruz
@Gökçe Kılıç

dekont sistemde incelendikten sonra belgenin çıkıp cıkmadığının nasıl ögrenicem bu konuda bi bilginiz var mı ?

@sdü elif engin

Başvurularım sekmesine girerek firmayı seçin. "Değerlendiriliyor" yerine "Kabul Edildi" yazıyorsa başvurunuz tamamlanmış demektir. Belge görüntüle sekmesinden indirebilirsiniz. Bakanlık ya da İl Müdürlüğü size bu konuda evrak göndermemektedir.Ekran Alıntısı.JPG

@Cem Yılmaz
Cem bey bi sorum daha olucaktı yeni formatta 3 yıllık EAYP hazırlıyorum ama verileri nasıl değerlendireceğim açıkçası pek anlayamadım
, * 2017-2018 2018-201 .2019-2020 olarak mı hazırlamam gerekiyor?
* tehlikesiz ve tehlikeli atık miktarlarımı MOTAT sisteminden mi göreceğim

Ekli dosyalar

• cm.docx
    457.2 KB · Görüntüleme: 13
@sdü elif engin

Eskiden dediğiniz gibiydi. Şimdiki işlem şu; diyelim bugün hazırlayıp sundunuz. 16.03.2018-16.03.2019 | 16.03.2019-16.03.2020 | 16.03.2020-16.03.2021 şeklinde 3 yıllık olacak. Gelecek yılları tahmin edeceksiniz. Geçmiş yılın atık beyanını ek olarak koyacaksınız. Eksik ya da fazla olan atık için, 9 numaralı bölüme açıklama yapacaksınız.

@Cem Yılmaz
2018 yılına ait tehlikeli atıklarda beyanda bulunmadım o zaman onuda mı tahmini olarak belirticem birde tat firmasıyız diger tehlikesiz atıklarımın çıkışlarını stoklarını nereden ögrenmem gerek

@sdü elif engin

2018 yılının (yani 2017 yılında yapılan atık çıkışlarının) beyanını çok geciktirmeseniz iyi olur. Sistem son hafta hatalarla dolu geçtiğinden kapanma ihtimali oluyor. Şimdiden yapıp, planınıza eklemeniz gerek. Çünkü siz, beyansız gönderirseniz sizden bir önceki yılın beyanını isteyen bir eksiklik ileteceklerdir.

Atık çıkışlarınızı; kestiğiniz irsaliyelerden öğrenebilirsiniz. Bir diğer yöntem de, kime atık gönderiyorsanız, onları arayarak tek tek miktar almanızdır.