Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre müh maaşları neden düşük?

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Samet Okur tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Samet Okur

  Samet Okur CMNet Üyesi

  Makina , inşaat, elektronik, yazılım gibi mühendislikler rahatça 3-4 milyar maaş alabiliyor. Neden bizde 1.5 milyar bile çok iyi sayılıyor?
  çevrenizde 3-4 milyar maaş alan çevre müh var mı merak ediyorum dostlar.
   
 2. Çiğdem Aksoy

  Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

  tabiki de var hatta daha fazlasını hakediyorlar bence. 1500 TL ye gelince 2015 yılında mühendislerin asgari ücretini brüt 3000 TL belirlediler. netini hesaplarsak ortalama 2148 TL eder. 1500 TL ye çalışıyorsanız bu sizin sorununuz olur. isteğe bağlı seçenekler çoğaltılabilir. çalışabilirsiniz, çalışmak zorunda olabilirsiniz, sgk ya şikayet edebilirsiniz, çalışmayabilirsiniz ama herşeyden önce 4 yada 5 yıllık emeğinizin karşılığını almak için değerinizin altındaki rakamları kabul etmeyin tabi burada birlik beraberlik önemli aramızda elbette düşük rakamları kabul edip çalışanlarımız oluyor. forumda da defalarca bu konu tartışmaya açılmıştır. isterseniz önce onları bir inceleyin arkadaşlarımız tecrübelerini paylaştılar. size fikir verecektir.
   
 3. Cem Yılmaz

  Cem Yılmaz CMNet Üyesi

  13 Aydır iş arıyorum, siz bana 1500 TL az maaş mı diyorsunuz :D Ben 1000 TL ile başlamayı göze almış adamım, elbette düşük sayılabilir 1500 TL. Ancak zaten birkaç ay geçtikten sonra maaşınız artıyor.
   
  Tunç Bozkurt bunu beğendi.
 4. Anıl ÖZYURT

  Anıl ÖZYURT CMNet Üyesi

  Çünkü; işe başlarken her meslek grubunun sgk kodu var. Çalışmaya başladığın şirket seni mühendis göstermeyip işçi, muhasebe vb gibi daha düşük primli meslek gruplarından gösterdiğinden aldığımız maaşlar düşük oluyor. Zaten şuanda bizleri mühendis değilde görevli gördüklerinden, bizlerde hakkımızı savunmadığımızdan düşük maaşlarda çalışıyoruz! :naslyany::naslyany:
   
 5. Mahmut Cimşit

  Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

  Admin Konuyu ketleyebilir misin?
  bu konu sürekli konuşuluyor forumda ve hala açık bir sürü konu mevcut.
   
  Tunç Bozkurt bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.