• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre mühendisi danışmanlık büro staj defteri

cansukp

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Esas Çevre
Çevre Mühendisi danışmanlık büro staj defteri lazım acilen elinde olan arkadaşım benimle paylaşırsa sevinirim :)

Cansu Merhaba,

Öncelikle staj defterin için senin doldurup tecrübe etmen daha mantıklı buna emin olabilirsin.
Eğer tıkandığın veya içinden çıkamadığın bir yer olduğu zaman kesinlikle yardımcı olunacaktır.
Daha sonra forumda direk başlık açmak yerine öncelikle arama kısmına staj yazsan çıkacak sonuçlar sana yardımcı olabilir.
Direk sonuca odaklanmak biraz buradaki insanları araç olarak kullanmak gibi oluyor.

Cansu Hanım sitemizde sağ tarafta arama yeri mevcut oraya denedim de staj yazdım sadece çok fazla konu çıktı vaktiniz varsa bir inceleyin derim Arıtma Tesisi, Laboratuvar, Danışmanlık yada diğer sektörler ile ilgili bilgi bulabilirsiniz defterinizin tıkanma oluştuğu taktirde tecrübeli aynı sektörden arkadaşlar bizzat yardımcı olacaklardır .

Arkadaşlar ben Çevre Mühendisi mezunuyum arkadaşıma lazım ve sizin yazdığınız gibi armut piş ağzıma düş modunda olmadım olumsuz yorum yapıcağınıza yardım etseydiniz daha iyi olurdu bence insanlık ölmedi diye düşünüyorum

@cansu3009
Mezunsanız bu defteri zaten yazmışınızdır, arkadaşınıza siz de yardımcı olabilirsiniz o halde. Buradan birisinden defter örneği istemek tabiri caizse armut piş ağzıma düşten başka birşey değildir. Hepimiz yardım için bu platformdayız. Mezun olacak mühendis vasfı taşıyacak arkadaş staj defteri doldurmayı bilmeli, bilmiyorsa mezun olmamalı zaten. Bu sebepten ben insani yardım hakkımı kendisinin öğrenmesi yönünde kullanıyorum. Hepimiz doldurduk ama kendi bilgilerimizle..

@Orhan Eskicioğlu
İyi hoş güzel söylüyorsun stajımı danışmanlıkta yapmadığım için ne şekilde yardımcı olabilirim herkes her konuda bilgili olamıyor ki yanlış bir şekilde defterini doldurmasınıda istemem.

@cansu3009
Arkadaşın naylon stajmı yapıyor ? Danışmanlıkta 20 günü nasıl geçirmiş hiç not almamışmı?

Staj yaptığı yer zaten bu konuda biraz olsun yardımcı olsaydı şuan bu soruyu arkadaşım adına burda sormazdım şunu söylemeliyim, arkadaşlar hepimiz öğrenci olduk ben anlayışlı olmaya davet ediyorum hepinizi hani böyle insanları sorgulayıp yargılamak hiç hoş bir davranış değil çözüm odaklı değil yargılayarak konuşuyorsunuz hiç hoş bir üslup değil

@cansu3009

Bir süredir böyle konulara yorum yapmıyordum, çünkü her yazdığımız yanlış anlaşılıyor. Bu forumda her bilgi isteyen kişi "bir arkadaşıma lazım" mantığıyla geliyor. Arkadaşınız çevre mühendisi ise, buyursun gelsin. O da üye olup, konusunu açsın. Derdini güzelce anlatsın, illâ ki biri yardımcı olur. En kötü ihtimalle yol gösterilir (ki bu konuyla ilgili yol haritası olacak şekilde mesajlarımız var). Ne zaman birisinin bir konuda yardım istediğini görsem hep arkadaşa lazım oluyor ama arkadaşları hiç göremiyoruz. Forum "arkadaşının firmasına isim arayan", "arkadaşının su getirme projesine çizim arayan", "arkadaşına kanal hattı" arayan insan kaynıyor, siz de biraz bize anlayış gösterin lütfen.

Dışarıdan bakan birisi olarak düşünün, siteye gelip "defter örneği olan var mı" derseniz nasıl anlaşılır? Ama şöyle "staj yaptığı yer bilgilendirme konusunda yardımcı olmamış, nasıl bir yol haritası izleyip deftere neler yazabilir" dense daha hoş olmaz mı?

@Cem Yılmaz
Cem hocam üye olmasına bile gerek yok ilgili konuyu google diye birşey icat edilmiş oraya yazınca çıkıyor şahsen gördüm taslak olarak bulunabiliyor ..kendisi arkadaşı için istiyorsa kendisinin bilgisi var staj bilgi illa aynı alanda olacak diye birşey yok mantık aynı şey yaptığını yaz varsa fotoğraf koy gerisi imla kuralı falan filan diye gider dediklerinizde yanlış anlaşılacak birşey yok konuyu acanlar önceden acılan konuları incelese bu kadar insan belki de yorulmaz :)

Son zamanlarda forumda (bazı üyelerde özellikle yeni üyelerde) şöyle bir döngü oluştu:

- Kendilerinin azıcık uğraşarak yapabilecekleri şeyleri forumdan hazır bir şekilde talep etme. Bu talebi de rica vb olmadan, çok acil, yetiştirmem lazım gibi sebeplerle istemek
- Forumdan haklı bir şekilde tepki gelince mağduriyet üretmek, kişileri anlayışlı olmaya davet etmek.
- Tepkiler yine gelince "bir arkadaşım sordu" diyerek bir arkadaşım ekolünden yürümek,
- Tepkiler büyüyünce üyeliği kapatıp kaçmak,
- İstiklal Marşı ve Kapanış.

Şunu ben anlamakta güçlük çekiyorum (belki yaşımdan kaynaklıdır), bu gibi ödevlerin, görevlerin kişilere verildiğinde zamanında ve kişi tarafından yapılması gerekmiyor mu? Gez dolaş, son gün olsun ne de olsa forumdan, internetten bulurum, ödevi öyle veririm mantığı ne derece doğru?

@cansu3009
Valla staj sağlan yer yardımcı olamaz. Arkadaşınızın hatası. Bize de stajyerler geliyor. Bizde yardımcı olmuyoruz. Ha yardımcı oldugumuz noktalar var. Firmalara yanımızda zor bela izin alarak firmalardan yanımızda götürüp farklı farklı sektörleri görmelerini saglıyoruz tabi iş güvenliğinin ve firmaların izin verdiği dogrultuda. arkadaşlarda anlattıgımız ya da orada gorduklerı durumları not alıyorlar. AYP nasıl hazırlanır beyan nasıl yapılır bunların notlarını alıp yazıyorlar. Çevre klasorunde neler olması gerektiğine dair vs vs olarak örnekler cogaltılabilir. Fakat bu konu da STAJYER soru sormazsa kimse iş gücünün altında al bunları yaz demez. buradaki arkadaşlara da bu konuda laf atmazsanız sevinirim. Öncelikli olarak arkadaşınız not almış mı bir onu sorgulayın ? almadıysa o noktada da oun problemi haline geliyor :)

@cansu3009

-çözüm odaklı değil yargılayarak konuşuyorsunuz hiç hoş bir üslup değil- mi ? Arkadaşınızın sorumsuzluğuna neden çözüm odaklı yaklaşalım ya biz? Yaşam koçu muyuz? 20 yaşına gelmiş bir insan evladı staj yapıp, defteri yazamayacaksa ya okumasın ya da staj yapmasın zaten bence. Google'a staj defteri nasıl yazılır? yazsa; Yaklaşık 113.000 sonuç bulundu (0,35 saniye).

@Serkan Çiçekay Linç Mod : Off