• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre Mühendislerinden Mimara Yardım

Hakan Korkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
SELÇUK ÜNİVERSİTESİ
Arıtma Tesisi tasarımı yapıyorum.Tasarımda açık alanda bulunan çökertme havuzları,kaba ve ince ızgaralar vb.bölümlerin estetik anlamda gözükmemesi için kamuflajını nasıl sağlayabilirm.Çökertme havuzlanın üstü güneş panelleriyle kaplanır mı vb.kamuflajlar.

Öncelikle çökeltme havuzlarının üstünü kapatamazsınız çünkü üstünde bir köprü var ve herhangi bir sorunda bu köprünün demonte edilebilmesi lazımdır.
Kaba ve ince ızgaralar kısmının kanal üstünü kapatabilirsiniz . genellikle üstü saclarla kapatılır fakat ızgara kısımları açıkta bırakılır .Kum tutucu yapısında da köprü vardır o yüzden herhangi bir arıza anında onuda demonte etmeniz gerekir.Havalandırma havuzlarının üstüne güneş paneli konulabilir ama onun için yapılacak çatı kısmı baya zor olur . Demonte edilebilirlikteki demem odurki bu köprüler vinç vb. makinalar tarafından yerleştirilebilir.

Teşekkür ederim cevabınız için,elinizde bana örnek teşkil edebilecek arıtma tesisi projesi çizimi veya laboratuvar çizimleri var mıdır.Ya da nereden bulabilirim?