• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre mühendisliği okumalımıyım?

Erdem55

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Hurdacı
Abilerim ve ablalarım dedem 30yıllık hurdacı ancak vergi ödememek ve lisans ile uğraşmamak için kaçak çalışıyor bu sene bi üniversiteye gideceğim Allahın izniyle ilerde dedemin işini yapmak istiyorum ancak onun gibi değil usülüne uygun olarak çünkü ihalelere Vs. Gireceğim sizce çevre mühendisliği okursam bu yolda bana bi katkısı olurmu hani lisans alırken Vs. Bi katkısı oluyormu şimdiden teşekkür ederim

Kaç yaşındasınız @Erdem55 18-19 yaşınızda olduğunuzu tahmin ederek tebrik ediyorum.
Çevre mühendisi olun böyle bir iş planınız varsa.
Eğitimli geri dönüşüm firması sahiplerine çok ihtiyaç var.
Ve geri dönüşüm sektörü asla modası geçecek, o eskidendi şimdi zerre iş yok denilebilecek bir sektör değil, insan yaşadıkça bu sektör gelişecek.

Atık toplayıcı geri dönüşümcü olacaksan tabi oku. Bakarsın değerli metal geri dönüşüme başlarsın çok para kazanırsın. O senin kendini geliştirmenle de ilgili. Kuru kuru diploma seni kral yapmaz yani :) ama faydası olur

hurdacılık yapmak için mühendis olmana gerek yok. illada olacağım diyorsan makine müh. ol. orada daha çok hurda çıkar. işletme okusan bile kafi. çevre mühendisliği altyapıya yönelik bir meslektir. çevre doktorudur. senin niyetin şuna benzer; ameliyat masası satacağım doktor olsam nasıl olur??. başarılar dilerim sana.

@Aydın Demirel
evet haklısınız ilk ben de cevap yazarken onu düşündüm de çevre görevlisi lisansı, atık toplama ve geri dönüşüm lisansları için gerekiyor

@TAÇ
Teşekkür ederim yardımınız için peki geri dönüşüm amaçlı lisans nasıl alınıyor veya kaç liraya patlıyor biraz araştırdım radyoaktif lisans felanda yazıyordu yani makineyi kullanabilme lisansı bunu ben alabilirmiyim patron olmama rağmen ben alsam olurmu

@Ahmet Doğan
Bahsettiğiniz lisanslar için çevre mühendisimi olmam gerekiyor

@Gülay
Teşekkür ederim evet şuan 18yaşındayım girişimci bir.insanım yaz tatilinde simit satıyorum memur maaşı kadar da kazanıyorum Allaha şükür dediğiniz gibi ham madde sürekli lazım ve bitmiyecek meslek şuan sıfırdan başlanmaz ama Allaha şükür dedem gibi 30yıllık birisi var arkamda

@Erdem55

evet çevre görevlisi lisansı için çevre mühendisi olman gerekiyor. O lisansları alırken de çevre görevlisi lisansı olan çalışan soruluyor. Şu var sen zenginsindir başka diploma alır yanına da çevre mühendisi istihdam edersin o şekilde de o lisanslara ulaşırsın