• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre ve şehircilik il müdürlüğü tarafından yapılan denetim...

Olgaç Sürmelihindi

Mevzuat Grubu Lideri
Yönetim Grubu
Mevzuat Grubu
Firma
-
Arkadaşlar merhaba,bakanlıktan gönderilen yazı ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Ambalaj Atıkları Toplama Ayırma ve Geri Kazanım Tesislerini Denetleyecekler. Denetimde istenilenler;
1-) Geçici Faaliyet Belgesi veya Çevre İzin ve Lisans Fotokopisi
2-) Kapasite Raporu Fotokopisi
3-) Danışmanlık Sözleşmesi Fotokopisi
4-) Aylara ait elektrik ve su tüketim miktarları
5-) Aylara ait alınan ambalaj atıkları miktarları ve satılan ambalaj atıkları miktarları ( Satılan ambalaj atığı yoksa miktar yazılmayacak)
6-) Ambalaj atığı toplama ayırma için yapılan araç sözleşmeleri ve ruhsat fotokopileri
7-) Ambalaj atığı geri kazanım sonucu oluşan ürünlerin karşı firmaya satıldığı gösteren fatura fotokopileri ( Gelen memurlar aylara göre kendileri isteyecek)
8--) Çalışan personellerin Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Hizmet Dökümleri ve Çevre Görevlisi SGK Hizmet Dökümü (Firmada Çevre Mühendisi çalışıyorsa istenilecek)
9-) Ambalaj atıklarını sattığınız firmaların Çevre izin ve Lisans veya Geçici Faaliyet Belgesi fotokopileri
Yazı bana ulaşmadı. Elinde yazı olan arkadaş paylaşırsa mutlu oluruz.

İyi çalışmalar.

Slm arkadaşlar ,

An itibariyle vizesini yeni aldığım çevre görevlisi belgeme 30 puan ceza aldım, özellikle TEKİRDAĞ İL ÇEVRE denetimleri inanılmaz arttı. Biz danışmanlık firmamızda son bir ayda firmalar üzerinden 4 kez denetim yaşadık. Bu bölgede çalışan arkadaşlara özellikle uyarıyorum dikkatli olsunlar. aylık tutanaklar satır satır okunuyor, iç tetkik ve aylık tutanak formatları ile karşılaştırılarak yapıyorlar. kendi imzam olduğuna bile çoğu tutanakta inanmadılar.Benim denetimdeki tesisimde GFB alamamıştık, haliyle onlara 49.095 TL geldi bana da 20 ceza puan geldi. Aynı tesis denetiminde tutanağın formata uygun hazırlanmadığından 10 puan da ayrıca aldım. :( çok üzgünüm , herkes bir kat daha dikkat etsin tutanak ve iç tetkiklerine.
bölgedeki bir danışmanlık firması duyduğuma göre 300 puan yemiş , il müdürlüklerinin sağı solu belli olmuyor,offf off yani....

Slm arkadaşlar ,

An itibariyle vizesini yeni aldığım çevre görevlisi belgeme 30 puan ceza aldım, özellikle TEKİRDAĞ İL ÇEVRE denetimleri inanılmaz arttı. Biz danışmanlık firmamızda son bir ayda firmalar üzerinden 4 kez denetim yaşadık. Bu bölgede çalışan arkadaşlara özellikle uyarıyorum dikkatli olsunlar. aylık tutanaklar satır satır okunuyor, iç tetkik ve aylık tutanak formatları ile karşılaştırılarak yapıyorlar. kendi imzam olduğuna bile çoğu tutanakta inanmadılar.Benim denetimdeki tesisimde GFB alamamıştık, haliyle onlara 49.095 TL geldi bana da 20 ceza puan geldi. Aynı tesis denetiminde tutanağın formata uygun hazırlanmadığından 10 puan da ayrıca aldım. :( çok üzgünüm , herkes bir kat daha dikkat etsin tutanak ve iç tetkiklerine.
bölgedeki bir danışmanlık firması duyduğuma göre 300 puan yemiş , il müdürlüklerinin sağı solu belli olmuyor,offf off yani....

öncelikle çok geçmiş olsun.
ikincisi ceza puanlarınıza kendi çevre bilgi sisteminden bakabiliyorsunuz.
tesis işlemleri>Tesis bilgileri kayıt diyorsun o sayfada tesis kayıt yerinin hemen üstünde çıkıyor.

Ekli dosyalar

• 2016-11-14_10-10-26.png
    2016-11-14_10-10-26.png
    70.5 KB · Görüntüleme: 54
Öncelikle geçmiş olsun.

Tekirdağ İl Çevre Müdürlüğü bu işte hiç acımaz. Çoğu firma sahibi durumun farkında olduğundan çevre konusunda il çevrenin yaptığı toplantılara üst düzey yöneticiler ile katılım sağlıyorlar.

@Tarık Can
Kesinlikle katılıyorum.

@Arif Öztürk
Bende sanıyordum ki Tekirdağda bu kadar Çevre Görevlisi, Mühendisi ilanı olmasının sebebi çok firma olması