Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevrimiçi çevre izinleri portalında işverenin çevre görevlisini ataması...

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Gürhan Kula tarafından paylaşıldı.

 1. ben hala yüklemiyorum :)
   
 2. cemergel1

  cemergel1 CMNet Üyesi

  nasıl bir sözleşme yapılıyor örneği var mı?

  danışmanlık firması olarak mı tesiste çevre görevlisi olarak mı bu işlemleri yaptınız?
   
 3. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  arkadaşlar sisteme sözleşmeyle yüklenen vekaletname kalktı biliyorum ama bunun duyurusuna nasıl ulaşabilirim?
   
 4. Şafak Yılmaz

  Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

  konuyu hortlatmış olacağım ama danışmanlık hizmeti için sadece sözleşme yapmak yeterli mi? yoksa vekaletname de almamız gerekiyor mu? bu işlemlere dair bir bilgi belge duyuru var mı?
   
 5. Tarık Can

  Tarık Can Genel Yönetici

  dilekçe verip yazının cevabı almak vs. gibi resmi işlemlerde mutlaka vekaletnameniz gereklidir.
   
 6. Şafak Yılmaz

  Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

  @Tarık Can orası tamam. İzinlisans.cevre.gov.tr adresinde danışmanlık Firması olarak vekaletname yüklemek gerekiyor mu?
   
 7. Emine Erdem

  Emine Erdem CMNet Üyesi

  bazı il müdürlükleri istiyor, bazıları gerek yok sözleşmeniz yeterlidir diyor. geçen yıllarda bakanlıktan firmamıza gelen bakanlık personeli artık gerek yok demişti. konu ile ilgili olarak dilerseniz bakanlığa dilekçe yazın, muhtemelen bakanlık dilekçe üzerine genel duyuru yapabilir diye düşünüyorum.
  Bakanlık artık izinlisans.cevre.gov.tr ye sözleşme yüklediğiniz zaman işletmecilerin kayıt ettiği adrese mail ile bilgilendirme yapıyor.
   
 8. Melis Kara

  Melis Kara CMNet Üyesi

  Maalesef bu vekaletname konusu ile ilgili de diğer konularda olduğu gibi bir netlik yok. Bakanlık denetimlerinde bize de gerek yok dendi. Ama bence danışman firmalar vekaletname almalı. İl Müdürlükleri ÇED haricinde genelde pek talep etmiyorlar ama çoğu kurum vekaletname olmadan işlem yapmıyor. Keşke bir netlik kazandırılsa.
  @Emine Erdem Uzun zamandır bazı bazı mail geliyor işletmelerimize protokol yapıldığına dair, ama bazı bazı, bu konu da net değil yani:)
   
 9. Tarık Can

  Tarık Can Genel Yönetici

  evet gerekiyor. ara ara sürekli bişeyler isteyeceğinize bir kere alın kafanız rahat olsun.
   
 10. Kübra Kayapınar

  Kübra Kayapınar CMNet Üyesi

  Merhabalar,

  Sizlerin vakıf olduğunuzu düşündüğüm canımı sıkan bir sorunum var. Dönüş yaparsanız çok sevinirim.

  Danışmanlık firmalarının 3 yıl ve 5 yıl deneyimli birer adet çevre mühendisi bulunması gerekiyor diye biliyorum. Öncelikle yanlışım varsa bu noktada düzeltin beni. ( Burada ki deneyim ifadesinin; sgk da 2143.01 meslek kodu ile beyanı gerekiyor diye düşündüm)
  Ben arıtma sektöründe çalışıyorum ve bu yıl 3 yılı doldurmayı bekliyorum bir heves. Çünkü danışmanlığı denemek istiyorum. 3 yılımdan ötürü danışmanlıkta deneyimsiz de olsam bir fırsat yakalarım diye düşünüyordum. Taaki SGK hizmet dökümünde belli bir süre içersin de beden işçisi olarak gösterildiğini görene kadar :(

  Meslek kodu beyanı mı yoksa sadece toplam prim günü sayım mı önemli? Eğer meslek kodu ise bu hata düzeltilebilir mi? :acpsnr:
   
 11. morgul

  morgul CMNet Üyesi

  @Kübra Kayapınar bildiğim kadarıyla çalıştığın yerden antetli kağıda yetkilinin imzası ev kaşesi ile alınan, çevre mühendisi/görevlisi olarak orda çalıştığın tarih aralığını belirten çalışma belgesi alman işini görüyor. Yani ben o dönem öyle bir form sisteme yüklemiştim danışmanlığa geeçrken birde sgk dökümü istemişlerdi. 3 yıl oldu nerdeyse sistem değişmiş olabilir. En sağlıklı bilgiyi bakanlığı arayarak öğrenebilirsin bence:harika:
   
 12. TAÇ

  TAÇ CMNet Üyesi

  @Kübra Kayapınar Meseleye başka yönden bakacak olursam eğer arıtma sektöründeyseniz ne işiniz var danışmanlıkla mühendislik sizin alanda yapılıyor, danışmanlık evrak kürek işi tabi şu anda pazarlama yapmıyorsanız.
   
 13. Kübra Kayapınar

  Kübra Kayapınar CMNet Üyesi

  @morgul teşekkür ediyorum, arayacağım bakanlığı.
  @TAÇ belki çok haklısınız ama ben sanırım bunu deneyimlemeden anlayamam. Şuan arıtma işletiyorum ama mesleki anlamda yol kat etmediğimi düşünmüyorum o yüzden de bir arayıştayım.
   
  TAÇ bunu beğendi.
 14. TAÇ

  TAÇ CMNet Üyesi

  @Kübra Kayapınar Yanlış mıyım bilmiyorum ama şu an danışmanlık yapan(patronlar hariç) meslektaşlarımın hepsi sizinle yer değiştirmeye razı olur :)
   
 15. Kübra Kayapınar

  Kübra Kayapınar CMNet Üyesi

  @TAÇ; siz de görünen o ki deneyimlisiniz, o yüzden hak veriyorum ve dikkate de alacağım yorumlarınızı.
  Eğer danışmanlıkta çalışıyorsanız buyrun bir hafta yer değiştirelim :)
   
  TAÇ bunu beğendi.
 16. TAÇ

  TAÇ CMNet Üyesi

  Aslına bakarsak deneyimli sayılmam ama danışmanlık geçmişim var danışmanlık yapan arkadaşlarımla sürekli irtibattayım, TAT-GDT tesisindeyim ve değişirsek geri vermem işinizi :) :)
   
  Kübra Kayapınar bunu beğendi.
 17. Kübra Kayapınar

  Kübra Kayapınar CMNet Üyesi

  Danışmanlık geçmişi olan arkadaşların hemen hemen hepsi benim bu isteğime ASLA diye cevap veriyorlar zaten.
  Şuan bir tedirgin oldum, benim koltuğumu sağlama almam lazım, teklifimi veto ediyorum :)
   
  TAÇ bunu beğendi.
 18. Adem Taş

  Adem Taş CMNet Üyesi

  öncelikle mutlaka vekaletname almanız gerekiyor. firma ile ilgili işlemlerde sistem üzerinde e imza atıyorsunuz. vekaletname olmadan atılan bu imza hukuken geçerli değildir. hukuk dışı bir işlem yapmış olduğunuz için, yaptığınız suçtur. ayrıca birçok noktada işinizi de hafifletir. firma adına birçok işlemi yapabilirsiniz.

  tecrübe olayında iki tane parametreye bakılıyor. birincisi prim gün sayısı ikincisi çevre mühendisi olarak çalışmış olmak. eğer sgk kayıtlarında işçi olarak gösterildiyseniz. bu hiç sorun değil çalıştığınız yerden .... tarihleri arasında çevre mühendisi olarak çalışmıştır. ibareli yazı almanız işinizi görecektir. mutlaka ayrıldığınız her işten bu yazıyı alın ilerde nerde lazım olacağı belli olmaz.
   
  Kübra Kayapınar bunu beğendi.
 19. cevreciolalım

  cevreciolalım CMNet Üyesi

  merhaba benim de daha önce çalıştığım danışmanlık şirketinde sgk hizmet dökümünde meslek kodu olarak büro işçisi olarak girişim yapılmış ve sanırım asgari ücretten sigortamı yatırmışlar ancak ben izin lisans sisteminde firmayı kendi üstüme almıştım. Bu durumda bir yanlışlık yok mudur ?
   
 20. Kübra Kayapınar

  Kübra Kayapınar CMNet Üyesi

  @Adem Taş çok teşekkür ediyorum, muhakkak ayrılırken o yazıyı da talep edeceğim.