• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çözünmüs oksijen sorusu acilll

Cagdaskurt

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Ögrenci
Öncelikle merhabalar ,oksijenin coznurlugunu henry kanunu ile bulunuz.2 atm basinc altindaki 50 santigrat derece sicakliktaki bir icme suyu verilecektir.suda bulunabilicek cozunmus oksijeni mg/L olarak bulunuz.(1 at =760 mmciva basinci,20 derecede suyun kismi basinci =28 atm ve 50 derecede suyun kismibaainxi 92,5 atm) yardimci olursaniz cok sevinirim:))

Öncelikle merhaba, bu sorunun çözümleri internette bulunmaktadır. Ahmet Samsunlu'nun kitabında Atıksuların Arıtılması kitabında bulunmaktadır. Sana tavsiyem sen kendin uğraşırsan halledebilirsin. Bu soruyu çöz ve sonucu bana gönder doğru ise sana baklava göndereceğim. :)

Biz daha atiksularin aritilmasi dersini gormedik bu temel islemler sorusu baklava sizin olsun cozumunu paylasin benimle :)))

@Olgaç Sürmelihindi
ilk balkon konuşmamı bahçedeki tavuklara yapmıştım 'Geh bili bili' yürürüm ben sanırım.

@Fatih Koçak

Böyle güzel fikirleri niye paylaşıyosun yav :D Gel aramızda anlaşalım, sözel sınavlara ben gireyim sayısallara sen. Parayı bölüşür yeriz.

@Cem Yılmaz
Hocam benim ezberim iyi değil zaten anlaşalım sen özelden yaz bana ama baklavaya kanmam bilesin :D:D

Öğrenci iken bende işin kolayına kaçıp foruma yazmıştım. Mezun olduktan sonra bakış açım değişti herhalde eskiden yazdıklarımı görünce şimdi gülüyorum bu buraya yazılırmıydı diye :) Birde şu tecrübesizliği atana kadar yine saçma sapan sorular sorabilirim bilginize :) :)

@rabiakoc

Düzgün, usluplu sorulara kollarımız sonuna kadar açık efendim