• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Damdaki CD'ler...

Can Avşar

Antalya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Firma
ARÜV ÇEVRE MÜH. A.Ş.
http://pic1.resimupload.com/r6/thumb_579007143.jpg

Kullanılmayan CD'leri çöpe atmadan önce...
Kullanılmaz hale gelen CD'ler yavaş yavaş bir çevre sorunu haline gelmeye başladı. Bu CD'leri değerlendirmenin ilginç bir yolu bulundu. Çatı... CD'lerden çatı... Bu çatı evi yağmura karşı korumada diğer çatılara göre hiç de geride kalmıyor... Ama diğer çatıların yapamadığını yapıyor... Güneş ışınlarını yansıtıyor bu sayede sıcak mevsimlerde ev serin kalabiliyor. Bu çatının mimarı James Williamson... CD çatı fikrinin doğuşunu şöyle anlatıyor: "Arkadaşımdan bana bir dolu CD ve DVD kaldı. Bunları kullanılır bir hale getirmem gerekiyordu. Ben de bir gün oturdum, CD'leri kenarlarından delip biraraya getirmeye başladım. İlk başta elde ettiğim bu malzemeyi ne yapabileceğimi bilemedim. Sonra aklıma çatı için kullanmak geldi. Bu son derece ucuz da bir yöntem... Hem de çevreci.... Bunun için tek ihtiyacınız bir metrekare çatı alanı için yaklaşık 120 CD...."

ntvmsnbc
Güncelleme: 11:52 TSİ 09 Kasım. 2010 Salı