Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Damdaki CD'ler...

Konu, 'ARŞİV' kısmında Can Avşar tarafından paylaşıldı.

 1. Can Avşar

  Can Avşar Genel Yönetici

  [​IMG]

  Kullanılmayan CD'leri çöpe atmadan önce...
  Kullanılmaz hale gelen CD'ler yavaş yavaş bir çevre sorunu haline gelmeye başladı. Bu CD'leri değerlendirmenin ilginç bir yolu bulundu. Çatı... CD'lerden çatı... Bu çatı evi yağmura karşı korumada diğer çatılara göre hiç de geride kalmıyor... Ama diğer çatıların yapamadığını yapıyor... Güneş ışınlarını yansıtıyor bu sayede sıcak mevsimlerde ev serin kalabiliyor. Bu çatının mimarı James Williamson... CD çatı fikrinin doğuşunu şöyle anlatıyor: "Arkadaşımdan bana bir dolu CD ve DVD kaldı. Bunları kullanılır bir hale getirmem gerekiyordu. Ben de bir gün oturdum, CD'leri kenarlarından delip biraraya getirmeye başladım. İlk başta elde ettiğim bu malzemeyi ne yapabileceğimi bilemedim. Sonra aklıma çatı için kullanmak geldi. Bu son derece ucuz da bir yöntem... Hem de çevreci.... Bunun için tek ihtiyacınız bir metrekare çatı alanı için yaklaşık 120 CD...."

  ntvmsnbc
  Güncelleme: 11:52 TSİ 09 Kasım. 2010 Salı
   

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?