Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Danışman hizmet alma zorunluluğu

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında cguzel tarafından paylaşıldı.

 1. cguzel

  cguzel CMNet Üyesi

  Aklıma takılan bir konuda yardım ederseniz sevinirim.

  Yeni kurulmakta olan bir açık ocak maden işletmesi, zenginleştirme tesisi ve lisansa tabi düzenli depolama bertaraf tesisi için mevzuat kapsamında danışmanlık hizmeti almak yada çevre birimi kurma zorunluluğu var.
  Aklıma takılan soru ise danışman hizmet alma veya çevre birimi kurma zorunluluğu ÇED onayından sonra inşaat aşaması itibari ile mi başlıyor yoksa inşaat aşamasının tamamlanması ile birlikte tesis faaliyete girince mi bu zorunluluk doğuyor.


  Saygılarımla...
  Teşekkürler...
   
  Özkan B. bunu beğendi.
 2. Engin Bircan

  Engin Bircan CMNet Üyesi

  @cguzel Tam şu zamanda şu aşamada başlanacaktır konusunda kesin bir bilgi okuduğumu hatırlamıyorum. Ancak, tesisin faaliyete başlayabilmesi için Geçici Faaliyet Belgesinin alınması gerektiğini göz önüne alırsak, planınızı ona göre yapmanız avantajınıza olacaktır.
   
  aldemir072 bunu beğendi.
 3. TAÇ

  TAÇ CMNet Üyesi

  kuracağınız işletme gfb almadan çalışmaya başlayamaz inşaat aşamasında zorunluluk diye bir şey yok ama çalışmaya başlarsanız danışmanlarınızın işini kolaylaştırırsınız ilk andan tanırlar hem süreciniz de başlamış olur.
   

İlginizi Çekebilir

broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...