• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Denizcilik Atıkları Uygulaması

Özlem B.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Kendi işinde
Arkadaşlar merhaba. 1 Mayıs itibariyle Gemi Atık Takip Sistemi ve Mavi Kart Sistemi yerini Denizcilik Atıkları Uygulamasına bırakacaktır. Konu ile ilgili Bakanlık yazısı ve uygulama esaslarını ekliyorum. Bilgilerinize..

Ekli dosyalar

• Bakanlık Yazısı.pdf
    53.2 KB · Görüntüleme: 32
  • Uygulama Esasları.pdf
    131.8 KB · Görüntüleme: 37
Burada dikkat edilmesi gereken husus, eğer limanda gemi atıkları kabul tesisi yoksa, atık kabul muafiyet yazınız varsa ve gemi atıklarının süreci için istaç gibi firmalar ile protokol imzalandı ise bildirimler ilgili kurum tarafından yapılacak. Tekrar bir kayıt açılmaması gerekiyor. Dün çevre yönetim şube müdürü ile görüştüm. Durum bu şekilde.

Her atık kabul talebi yapılacağı zaman Uygulama üzerinden 500 TL gibi bir harç alındığına dair söylentiler var. Konu hakkında bilgisi olan var mı acaba ?