• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Design for Energy and the Environment: Proceedings of the Seventh International Confe

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
11 Aralık 2008
Şehir
Manisa
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .


Design for Energy and the Environment: Proceedings of the Seventh International Conference on the Foundations of Computer-Aided Process Design
By Mahmoud M. El-halwagi, Andreas A. Linninger


Publisher: CRC
Number Of Pages: 1126
Publication Date: 2009-06-05
ISBN-10 / ASIN: 1439809127
ISBN-13 / EAN: 9781439809129Product Description:

As the evidence mounts and the ice caps melt, it is becoming increasingly important to go green from the ground up. An examination of systematic techniques for the design of sustainable processes and products, Design for Energy and the Environment covers reducing energy consumption, preventing pollution, developing new pathways for biofuels, and producing high-quality, environmentally-friendly products. It discusses innovative design approaches and technological pathways that impact energy and environmental issues of new and existing processes. Copiously illustrated with more than 350 figures and 100 tables, the book covers:
Design for sustainability and energy efficiency Emerging technologies and processes for energy and the environment Design of biofuels, biological processes, and biorefineries Energy systems design and alternative energy sources Multi-scale, uncertain, and complex Systems Product Design Based on the contributions of more than forty world-class pioneers, the book discusses state-of-the-art approaches to computer-aided process design. It offers systematic tools for the design of sustainable processes, includes a balanced mix of coverage on fundamentals and industrial applications, and explores innovative process and product design.

Türkçe Açıklama:

Kanıt olarak buzullar erimeye, giderek yeşil sıfırdan önem kazanıyor. Sürdürülebilir süreçler ve ürünler, Tasarım Enerji için tasarımı için teknikleri sistematik bir muayene ve Çevre enerji tüketimini azaltarak, kirliliği önleyerek, biyoyakıt için yeni yollar geliştirmek, kapaklar ve yüksek kaliteli, çevre dostu ürünler üretmek. Bu yenilikçi tasarım yaklaşımları ve teknolojik yollar açıklanan yeni ve mevcut süreçlerin etkisi enerji ve çevre sorunları. Copiously 350 den fazla şekil ve 100 tablo ile resimli, kitap kapakları:
Tasarım sürdürülebilirlik ve enerji verimliliği teknolojileri ve enerji süreçleri ve biyolojik yakıt çevre Tasarım Gelişen için, biyolojik süreçleri ve biorefineries Enerji sistem tasarımı ve alternatif enerji kaynakları Çok ölçeği, belirsiz ve karmaşık Sistemleri Ürün Tasarım katkıları dayanarak kırk fazla dünya çapında öncülerinden, kitap-bilgisayar-sanat yaklaşımları destekli süreç tasarımı-devlet anlatılmaktadır. Sürdürülebilir süreçlerin tasarımı için, sistematik araçlar sunar temelleri ve endüstriyel uygulamalarda kapsama dengeli bir karışımı içerir ve yenilikçi tasarım süreci ve ürün araştırıyor

Not: Kitabın dili ingilizcedir. Çeviriyi google translate yardımıyla ön bilgi olur diye çevirdim. Teknik hata olabilir. Benden söylemesi:p

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
 
Üst