• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Dünyayı Kurtarmak İçin 13 Yıl!

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Katılım
7 Ara 2008
Konular
924
Mesajlar
4,336
Tepki puanı
6,079
Şehir
Yurt Dışı
Firma
ABL Group
3.jpg

Dünyayı kurtarmak için sadece 13 yılımız kaldı Almanya’nın yüksek tirajlı gazetesi Bild, manşetten duyurduğu haberde, gizli iklim raporunu açıkladı. "Gizli iklim raporu" başlığı ile yayınlanan haberde, "Dünyayı kurtarmak için sadece 13 yılımız kaldı. Gereken önlemler alınmazsa iklim felaketi yaşanacak" denildi. "Torunlarımız değil, bizler mağdur olacağız" yazılı haberde, 2020 yılına kadar iklim felaketinin önlenmesi için 10 acil önlemi açıkladı: Yenilenebilir enerji kaynakları yaratılmalı. Güneş ve rüzgar santralleri, atom santralleri kurulmalı. Otomobiller daha küçük ve hafif yapılmalı. Hybrid otolar, benzinli otoların yerini almalı. Evler iyi izole edilmeli. Uçak seyahatlerine kısıtlama getirilmeli. Daha az et tüketilmeli, metan gazı daha az üretilmeli. Özel otomobil kullanımından vazgeçilerek, toplu taşım araçlarına yönelmeli. Enerji tasarruf lambaları kullanılmalı, stand by’lı elektronik aletler yasaklanmalı. Daha az gübre kullanılmalı, gelişmekte olan ülkelerde kuru tarım desteklenmeli. Geçtiğimiz günlerde Paris’te açıklanan Birleşmiş Milletler Hükümetler Arası İklim Değişikliği Uzmanlar Grubu Raporu’nda, küresel ısınmanın son 50 yılda yüzde 90 oranında insan eliyle yaratıldığı ve asırlarca süreceği belirtilmiş ve 2100 yılına kadar sıcaklığın 1.8 ila 4 derece artacağı, okyanuslardaki su seviyesinin 18 ila 59 santimetre yükseleceği vurgulanmıştı.

Cepcevre
 
Üst