Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Düşük oksijen

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Ercan Selvi tarafından paylaşıldı.

 1. Ercan Selvi

  Ercan Selvi CMNet Üyesi

  Arkdaşlar arıtma tesisinde 2 blower çalıştırıyorum fakat oksijen değerleri 0,5 ustune çıkmıyor.. İmhoff da çamura baktıgımda yuksek cıkıyor fakat ımhoff un yan kısımlarına çamur yapısıyor. salladım mı ımhoff bırden çöküyor..
   
 2. semih.celik

  semih.celik CMNet Üyesi

  Ercan Bey açabiliyorsanız bir blower daha açın 0.5mg/l baya düşük en azından 1.0 i görün zaten standart (2-4mg/l) olması lazım bunu biliyorsunuz zaten eğer kış ayında oksijen değerleriniz buysa yazın işiniz kolay değil bakterileriniz ölür.Eğer tasarıma göre blower sayınız buysa blower eklemeniz lazım. İmhoff değeriniz 300 üzeri ise çamur çekmeniz lazım aktif çamurunuz çok artmış durumdadır.Oksijen probleminiz bundanda kaynaklanmış olabilir.
   
 3. Ercan Selvi

  Ercan Selvi CMNet Üyesi

  Semih bey ilginiz için tesekkur ederim.
  Adana da oldugum ıcın burası zaten yaz havasında suan. imhoff degerım 250 cıvarı suanda %120 geri devir yapıyorum suanda camur yasım 3,5 cıvarlarında
   
 4. Murat Kubilay

  Murat Kubilay CMNet Üyesi

  Ercan Bey;
  2 blowerın kapasitesi nedir? Havuz enxboxyükseklik bilgileriniz? difüzör sayınız? Ne kadar zamandan beri bu şekilde sorunlar yaşıyorsunuz? sektör nedir? Özellikle kimyasal arıtmanız var ise hangi tip polielektrolit kullanıyorsunuz ve sistemin akım şemasını kısaca anlatabilirseniz yani kısaca bu yazdığım bilgileri verirseniz yardımcı olmaya çalışacağım. Onun haricindeki tüm öneriler varsayımı geçemeyecektir. Benzer bir problem ile daha önce karşılaşmıştım.