Ek7 tat bildirimleri

tuğbak

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
5 Eki 2011
Mesajlar
83
Tepki puanı
19
Puanları
8
Firma
Geri Dönüşüm
Arkadaşlar merhaba, Toplama ayırma tesisinde yeni çalışmaya başladım EK7 TAT bildirimleri hakkında yardımcı olabilir misiniz? Tesise gelen atık karışık şekilde geliyor cins ayrımı yaparak herhangi bir tartım yapılmıyor. EK7-B bildirimini yaparken ise tesise gelen atıkların cins olarak ayrı ayrı beyanları istenmekte bunun miktarını ne şekilde hesaplıyoruz. elimde net olarak sadece çıkış verileri var. Yardımlarınızı bekliyorum....
 
S

Silinen üye 21083

@tuğbak Tuğba Hanım belediye çalışması yapıyor musunuz yoksa sadece firmalarla mı çalışıyorsunuz ?
 
S

Silinen üye 21083

@tuğbak Topladığınız ambalaj atıklarının belirli bir atık kompozisyonu vardır muhakkak ona göre oranlayabilirsiniz dilerseniz, hem bildiğim kadarıyla topladığınız ambalaj atıklarını miktarını belediyeden onaylatıyorsunuz ambalaj atığı alındı makbuzu hazırlayıp bu makbuzda karışık ambalaj atığı olarak belirtip ambalaj bilgi sistemine karışık olarak girebilirsiniz bu konuda sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum ancak kütle denge sistemine girerken karışık ambalaj atığının atık yönetim planında oranları belirtilmişse veya kendi verileriniz varsa elinizde ona göre malzeme cinslerini oranlayıp ayırıp kds'ye o şekilde girmeniz gerekir yoksa çıkışlarınızı malzeme cinsi olarak ayrı girmenizi sistem kabul etmez. Daha önce bildirim yapılmışsa onları incelersenizde biraz fikir sahibi olabilirsiniz.
 
KS
tuğbak

tuğbak

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
5 Eki 2011
Mesajlar
83
Tepki puanı
19
Puanları
8
Firma
Geri Dönüşüm
@Serhat Mehmet Kar eski beyanlara bakıyorum çıkan malın ortalama %10 fazlasını giriş olarak almışlar cins ayrımı yapabilmek için. bir sorum daha olacak stok kısmını nasıl hallediyorum.

@Serhat Mehmet Kar daha doğrusu fire ve stok kısmını nasıl halledicem
 
S

Silinen üye 21083

@tuğbak Aldığınız malzemelerde fire varsa bunu fire kısmına girin (giriş - çıkış )miktarlarınızıda stok olarak gösterin.
 

Melis K.

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
15 Mar 2011
Mesajlar
709
Tepki puanı
771
Puanları
98
Firma
-
Atık Yönetim Uygulaması Aylık Kütle Denge Rapor Onaylarının Kaldırılması Hakkında

22.08.2016
Atık Yönetim Uygulaması içerinde yer alan aylık kütle denge raporlarına ilişkin onayların kaldırılması işlemleri aşağıda belirlenen koşullar çerçevesinde gerçekleştirilecektir.
1-Geçici Faaliyet Belgesi almış ve süreci devam eden atık işleme tesislerinin, geçici faaliyet belgesi dönemi içerisinde (lisans alıncaya kadar olan dönem için) onay kaldırma talepleri uygun görülecektir.
2-Atık işleme tesislerinin yalnızca bulunduğumuz yıl içerisindeki (2016 yılına ait) onay kaldırma talepleri kabul edilecektir. Geçmiş yıllara ilişkin talepler değerlendirmeye alınmayacaktır.
3-Bakanlığımız ve İl Müdürlüklerimiz tarafından tespit edilerek atık işleme tesislerine resmi olarak tebliğ edilen hususlar çerçevesinde aylık kütle denge raporlarında düzeltilmesi gereken konuların olması durumunda, onay kaldırma işlemi gerçekleştirilebilecektir.
4-Onay kaldırma taleplerine ilişkin başvurular, bu duyurunun yayımlanma tarihinden itibaren veri.degerlendirme@csb.gov.tr adresinden e-posta ile veya “Atık Yönetimi Uygulaması” içerisinde yer alan “sorun bildir” kısmından yapılacaktır.
Yukarıda belirtilen hususların haricinde onay kaldırma talepleri uygun karşılanmayacak olup, aylık kütle denge raporlarının hazırlanmasında ve onaylanmasında azami hassasiyetin gösterilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde sorumluluğun işletme sahibine ve çevre görevlisine ait olacağı önemle duyurulur.

Bağlantıyı görmek için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapın veya üye olun.
 
Üst