Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ek7 tat bildirimleri

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında tuğbak tarafından paylaşıldı.

 1. tuğbak

  tuğbak CMNet Üyesi

  Arkadaşlar merhaba, Toplama ayırma tesisinde yeni çalışmaya başladım EK7 TAT bildirimleri hakkında yardımcı olabilir misiniz? Tesise gelen atık karışık şekilde geliyor cins ayrımı yaparak herhangi bir tartım yapılmıyor. EK7-B bildirimini yaparken ise tesise gelen atıkların cins olarak ayrı ayrı beyanları istenmekte bunun miktarını ne şekilde hesaplıyoruz. elimde net olarak sadece çıkış verileri var. Yardımlarınızı bekliyorum....
   
 2. Serhat Mehmet Kar

  Serhat Mehmet Kar CMNet Üyesi

  @tuğbak Tuğba Hanım belediye çalışması yapıyor musunuz yoksa sadece firmalarla mı çalışıyorsunuz ?
   
 3. tuğbak

  tuğbak CMNet Üyesi

 4. Serhat Mehmet Kar

  Serhat Mehmet Kar CMNet Üyesi

  @tuğbak Topladığınız ambalaj atıklarının belirli bir atık kompozisyonu vardır muhakkak ona göre oranlayabilirsiniz dilerseniz, hem bildiğim kadarıyla topladığınız ambalaj atıklarını miktarını belediyeden onaylatıyorsunuz ambalaj atığı alındı makbuzu hazırlayıp bu makbuzda karışık ambalaj atığı olarak belirtip ambalaj bilgi sistemine karışık olarak girebilirsiniz bu konuda sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum ancak kütle denge sistemine girerken karışık ambalaj atığının atık yönetim planında oranları belirtilmişse veya kendi verileriniz varsa elinizde ona göre malzeme cinslerini oranlayıp ayırıp kds'ye o şekilde girmeniz gerekir yoksa çıkışlarınızı malzeme cinsi olarak ayrı girmenizi sistem kabul etmez. Daha önce bildirim yapılmışsa onları incelersenizde biraz fikir sahibi olabilirsiniz.
   
 5. tuğbak

  tuğbak CMNet Üyesi

  @Serhat Mehmet Kar eski beyanlara bakıyorum çıkan malın ortalama %10 fazlasını giriş olarak almışlar cins ayrımı yapabilmek için. bir sorum daha olacak stok kısmını nasıl hallediyorum.

  @Serhat Mehmet Kar daha doğrusu fire ve stok kısmını nasıl halledicem
   
 6. Serhat Mehmet Kar

  Serhat Mehmet Kar CMNet Üyesi

  @tuğbak Aldığınız malzemelerde fire varsa bunu fire kısmına girin (giriş - çıkış )miktarlarınızıda stok olarak gösterin.
   
 7. Melis Kara

  Melis Kara CMNet Üyesi

  Atık Yönetim Uygulaması Aylık Kütle Denge Rapor Onaylarının Kaldırılması Hakkında

  22.08.2016
  Atık Yönetim Uygulaması içerinde yer alan aylık kütle denge raporlarına ilişkin onayların kaldırılması işlemleri aşağıda belirlenen koşullar çerçevesinde gerçekleştirilecektir.
  1-Geçici Faaliyet Belgesi almış ve süreci devam eden atık işleme tesislerinin, geçici faaliyet belgesi dönemi içerisinde (lisans alıncaya kadar olan dönem için) onay kaldırma talepleri uygun görülecektir.
  2-Atık işleme tesislerinin yalnızca bulunduğumuz yıl içerisindeki (2016 yılına ait) onay kaldırma talepleri kabul edilecektir. Geçmiş yıllara ilişkin talepler değerlendirmeye alınmayacaktır.
  3-Bakanlığımız ve İl Müdürlüklerimiz tarafından tespit edilerek atık işleme tesislerine resmi olarak tebliğ edilen hususlar çerçevesinde aylık kütle denge raporlarında düzeltilmesi gereken konuların olması durumunda, onay kaldırma işlemi gerçekleştirilebilecektir.
  4-Onay kaldırma taleplerine ilişkin başvurular, bu duyurunun yayımlanma tarihinden itibaren veri.degerlendirme@csb.gov.tr adresinden e-posta ile veya “Atık Yönetimi Uygulaması” içerisinde yer alan “sorun bildir” kısmından yapılacaktır.
  Yukarıda belirtilen hususların haricinde onay kaldırma talepleri uygun karşılanmayacak olup, aylık kütle denge raporlarının hazırlanmasında ve onaylanmasında azami hassasiyetin gösterilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde sorumluluğun işletme sahibine ve çevre görevlisine ait olacağı önemle duyurulur.

  T.C. ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI - Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü
   
 8. tuğbak

  tuğbak CMNet Üyesi

  Serhat Mehmet Kar bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...