• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ek8 gdk/gdt bildirimleri

tuğbak

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Geri Dönüşüm
Arkadaşlar merhaba daha önce ambalaj bilgi sisteminde ek8 bildirimi yapmadım lisansımızı aldıktan sonra 5 kere mal kabulu yaptık ama hiç kdv li çıkış yapmamıştık şuan stoğumda malzeme var ve kdv satış yaptık. bunun beyanını nasıl yapıcam aldığımız malzemeler geçmiş aylardan. yardımlarınızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar

• EK8-B.png
    EK8-B.png
    9.9 KB · Görüntüleme: 32
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
tuğbakMerhaba , Hangi aylarda aldıysanız atıklarınızın girişini o aylara yapın , satışınız boş kalsın en alt kısımda Ek 8C stok bildirimine de işlemeyi unutmayın ; Çıkışınıızı da hangi ay yaptıysanız ona gireceksiniz ve stoktan düşüreceksiniz Ek8C de yine.. kolay gelsin.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
tuğbakTuğba hanım merhaba, Gülin üstadımın dediği gibi almış olduğunuz ambalaj atıklarını ek 8b ye gireceksiniz. Sonra geri kazanım sonucu çıkan ürünü ek 8c den kdv li olarak çıkış yapacaksınız. Kdv olmayan ürünleri kesinlikle beyan yapmayın. Sonra fire ve stoğu siz hesaplayarak sisteme giriş yapacaksınız. Ambalaj bildirimleri ile ilgili sitede çevre ve isg çalışmaları başlığı altında video bulunmaktadır.

Çok teşekkür ederim. mal almayıp çıkış yaptığım ayında ek8b kısmını boş bırakıcam o zaman dimi.
[automerge]1574762559[/automerge]
Çok teşekkürler. şimdi bakıyorum videoya

Tuğba hanım, eğer aldığınız ayda atık var ve geri kazanım sonucu çıkan ürün yok ise ek-8c ye herhangi bir beyan yapmanıza gerek yoktur.

MERHABA AYNI SORUNU BENDE YAŞIYORUM ŞUAN AMA ESKİ BEYANLARA BAKTIĞIMDA HEPSİNİ KDVSİZ OLARAK GİRİŞ YAPMIŞLAR NE YAPACAĞIM

giriş ve çıkışın aynı olması gerekir. Yani pp ambalaj atığı aldıysanız pp ürün çıkışı olması gerekir. İsterseniz geçmişe dönük olarak beyan sistemini açtırın ve siz doğrusunu yapın. Bu sefer yanlışı devam ettirmek ilerde başınızı ağrıtabilir.

bizim firmada hem tat hem gdt lisansı var. kendi firmamdan mal alımı yapabilirim dimi tata geleni gdt de gösterebilirim. fatura kestirerek.

@tuğbak Tuğba Hanım, şöyle anlatayım; Atık üreticisinden almış olduğunuz ambalaj atıklarını kendi tesisiniz de geri kazanım sonucu ürün çıkardığınız zaman bunu ambar tesellüm fişi vb. belgeler ile kendi firmanızın adını, çıkan atık çeşidi ve atık miktarını yazarak ambalaj bilgi sistemi üzerinden ek-7C'den kendinize çıkış yaparak beyan yapabilirsiniz. Kısaca evet :)

1574940316196.png

Merhabalar, ambalaj bilgi sistemindeki ek-8 ve ek-7 bildirimlerinin onaylanması gereken süre KDS'deki gibi bir sonraki ayın son gününe kadar mı? Onayladıktan sonra yanlış girilmiş bir bildirim olduğu takdirde sistemi açtırmak ne yapmak gerekir çevre il müdürlüğüne dilekçe mi verilmeli ? Yardımınızı rica ediyorum.

Nur hanım merhaba, ambalaj bilgi sisteminde beyanların yapılması için belirli bir süre bulunmamaktadır.Ancak il çevre müdürlüğü fatura vb. belgelerin geç gelmesinden dolayı bir sonraki ayın 15'ine kadar beyanların sisteme girilerek onaylanmasını istiyor. Sisteme yanlış girdiğiniz beyanları açtırmak için benim bildiğim sistem üzerinden yardım masası sekmesine girerek talep oluşturuyorsunuz ve durumu anlatan bir açıklama yapıyorsunuz.