• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Emisyon

taha yasin karataş

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
özel
Merhabalar firmamızda 6 adet plazma bacası bulunmaktadır. Bu bacalardan ölçüm yaptırıcagız. hangi parametrelerin ölçüme katmamız faydalı olur acaba?

@Olgaç Sürmelihindi

:D Teklif güzel, kaçırmamak lazım.

Şaka bir yana, bunu tespit etmek için MSDS ve faaliyeti incelemeniz gerekiyor. Siz yapamıyorsanız, ölçüm yaptıracağınız laboratuvarı belirleyip tespit isteyebilirsiniz.

Bunun için arkadaşlarında dediği gibi MSDS lere bakmalısınız ve ayrıca bir laboratuvardan hem parametre belirlemede hem de ölçümler için fiyat almada yardım isteyebilirsiniz. MSDS leri gönderirseniz ben buradan da yardımcı olmaya çalışırım lakin en doğru tespit yerinde olur. Ayrıca gelen laboratuvardan arkadaşlar bacalarınızın ölçüm için uygun olup olmadığını da öğrenirsiniz. Saygılar

@Olgaç Sürmelihindi
bu teklif benim içinde geçerli mi sevgili kardeşim olgaç :)

Herkese merhaba,
Emisyon ölçümlerinde bir baca için 3 ölçüm yapılmakta. Bu 3 ölçüm arasında bariz farkların olması normal bir durum mudur? Mesela chloroform için 1.ölçüm 53,2623, 2.ölçüm 35,8236, 3.Ölçüm 64,4137 şeklinde ölçüm sonuçlarının olması olağan mı?

@gizemgoren

Ölçüm esnasında baca stabil mi çalışıyordu? Örnek veriyorum 1. Ölçümde boyama işlemi başladı 2. Ölçümde ara verildi 3. Ölçümde en yoğun çalışmanın olduğu zaman. Bu gibi değişiklikler olmuş olabilir bacaya emisyon veren proseste.

@Serkan Çiçekay
Öyle birşey olmuşsa ölçüm iptal edilip baştan alınmalı çünkü tam kapasite ile yapılmalı ölçüm diyor ilgili standartlarda çünkü olası şartları sağlamayabilir örneğin baca gazı hızı noktalar arası biri diğerinin 3 katıdan fazla olmamalı şeklinde şartları var

Emisyon ölçümü yaptırıldıktan ve rapor elimize ulaştıktan sonra bir yere bildirmemiz, sisteme yüklememiz gerekiyor mu ? Öyle ise nereye yükleyeceğiz, bir bilgisi olan var mıdır ?

@Işıl Ü.

Yüklemeniz gereken bir yer bulunmamakta. Sadece Çevre izni alırken/yenilerken sisteme yüklemeniz talep ediliyor. Dilekçe ile sunmanızın yönetmelikte geçmediğini hatırlatmakla birlikte, içinizi rahatlatmak için bir dilekçe hazırlayıp İl Müdürlüğüne sunabilirsiniz.