• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Endüstriyel emisyonların yönetimi yönetmeliği’nin taslağı görüşe açılmıştır!

Erkam Haksal

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Gebze Belediyesi
Selamlar.

“Endüstriyel Emisyonların Yönetimi Yönetmeliği”nin taslağı görüşe açılmış olup, yayımlanması ile birlikte “Sanayide Yeşil Dönüşüm Belgesi” verilmeye başlanacak.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Görüşler emin olmamakla birlikte 29.03.2024 tarihine kadar toplanacak.

Bununla beraber, bu alanda hizmet sunmakta ya da sunacak olanların yoğun ilgisini çekecek olan "Çevresel Sürdürülebilirlik Uzmanı/Başuzmanı" kavramları da geliyor ki yeni bir istihdam alanı oluşuyor.

Çevresel Sürdürülebilirlik Uzmanı/Başuzmanı unvanları için eğitim ve gerekli kriterlerin yer alacağı bir mevzuat daha yayımlanacağı bilgisi var.

Adminlere Not: Uygun bir konu başlığı bulamadığım için soru/cevap kısmına açtım.

Ekli dosyalar

• Endustriyel Emisyonlarin Yonetimi Yonetmeligi.docx
    110.7 KB · Görüntüleme: 73
Benim dikkati çeken bir husus yanlış anladıysam veya yanlış düşünüyorsam düzeltirseniz çok sevinirim.
Başuzman ve uzman bakanlık tarafından oluşturulacak havuzdan atanacaklar. Ama yönetmelik içerisinde atamanın şeffas/tarafsız veya MELBES, MEDAS gibi uygulama kılavuz gibi hiç bir şeye atıfta bulunmamışlar gibi.

Birde "Ulusal ve uluslararası tanınan üçüncü taraf doğrulama kuruluşları" bunlar neye göre kim tarafından tanınacak akredite olacaklar. Danışman firmalar bu tanınmaya girecek mi ? net değil gibi