• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Entegre Çevre Bilgi Sistemi Hakkında - Vol.1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar merhaba,

Kısa zamanda örnek doküman hazırlamaya çalıştım. Ancak bu kadar oldu. Eksiklikler olabilir. Ama yine de yol göstereceğine inanıyorum. Herkese kolay gelsin.
İlk önce firma kaydı yapmanız aktarmayı onaylamanız gerekmektedir.
Akabinde tesis kaydı aktarmayı yapmanız gerekmektedir.
Anladığım kadarıyla :) il müdürlüğüne yine de onaya gitmesi gerekiyor. :)

Not: Opera tarayıcıyı kullanmanızı tavsiye ederim.

Uygulama Destek Hattı İletişim Bilgileri de ektedir. Bakanlığın yardımcı videosunu da ekledim.

İyi çalışmalar...

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• ecbs tesis kaydı.pdf
    2.1 MB · Görüntüleme: 1,600
  • ecbs firma kaydı aktarma.pdf
    1.6 MB · Görüntüleme: 1,204
  • UygulamaDestekHattı.pdf
    371 KB · Görüntüleme: 956
Moderatörün son düzenlenenleri:
@Ali Yuzgulen

Merhaba,
Başka bir başlığın altında bir arkadaşımız ekteki java ile ilgili ekran görüntülerini paylaşmış. Bende bu şekilde java bilgilerini güncelledim ve uygunluk yazısını elektronik ortama aktarılması ile ilgili başvurumu e-imza ile imzalayabildim.

Ama Çevre izin belge süre bitimi nediyle başlattığım izin yenileme başvurumu onaylayamıyorum.

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    2.7 KB · Görüntüleme: 105
  • 2.png
    2.png
    2.8 KB · Görüntüleme: 85
  • 3.png
    3.png
    2.9 KB · Görüntüleme: 58
Merhaba Protokol için belge yükleyebilen var mı? Belgeyi yükleyip yükle dedikten sonra yine belge seçme ekranına düşüyor her tarayıcıda. Danışman atayamıyoruz bu yüzden.

@sawyer20172017

Ewt dediğiniz gibi önceki günler yüklenmiyor pasif görünüyor. o yüzden sonraki günleri ekleyip yüklemek gerekiyo. Zaten önceki ayın son on günü yükleyeceğimiz için diğer ay seçmede sorun teşkil etmeyecek....

@hilalparslan

Tekrar kendimi yetkili olarak ekledim il müdürlüğüne sundum dilekçeyi yine aynı şekilde oldu. Firma sorumlusu e-devleti üzerinden yapacaktım gerek kalmadı sözleşmemiz bitti :(

@muratkahvecioglu

belge yükle dedikten sonra tekrar aynı ekran yükleniyo ama protokol yüklenmiş oluyo vazgeç deyip tesislere bak ordan çıkıyo sonra onay bekleyenler kısmından onaylamak gerekiyor...

arkadaşlar aranızda hiç çevre yönetim birimi olarak işlem yapmaya çalışan var mı? ne izin lisans uygulamasına girebiliyorum ne de yeterlilikte işlemleri sonuçlandırabiliyorum. danışmanlık firması gibi belgeler istiyor, danışmanlık firması değilim protokol v.s. yok doğal olarak. çevre görevlisi olarak atamaları yaptım ama hala protokol gibi belgeler istiyor ve çevre yönetimi vizesinde 3 tane çevre görevlisi olması gerekiyor diyor, bu durum danışmanlık firmaları için geçerli çevre yönetim birimleri için değil. mevzuata göre...

çevre yönetim biriminde olan arkadaşlar yorumlarınızı beklerim.

@Berilctp

Çalışma takvimini girebilmek için danışman firma yetkilisi/sahibi kim ise onun e-devleti ile giriş yapıldıktan sonra sırasıyla sol menüde bulunan şahıs uygulamaları-----> E-yeterlik uygulaması ------> adımları takip edilir. Yeni açılan sayfada bir yere tıklamanıza gerek yok, firmaların listesi görünecek. Firma isimlerinin yanında bulunan takvim ikonuna tıkladıktan sonra aylık çalışma takvimini içerisinde bulunduğunuz günden itibaren yüklemeye başlayabilirsiniz.

e izin sistemine giremiyorum arkadaşlar, eksik bilgilerini tamamlayın diyor fakat eksik bilgiyi de göremiyorum yardımcı olabilecek olan var mı?

Bir şey soracağım, bu yeterlik sayfasında atama yapmak için tesisler görünmüyor. Yani entegre çevreden otomatik gelmediler. Acaba tekrar tektek ekleme mi yapmam gerekiyor, tesis ekle kısmından?

İyi akşamlar arkadaşlar,
1 ay önce danışmanlığı fesh edilen bir tesisimmiz de beni yetkili olarak göstermiş lakin ben hiç danışmanlığını da yapmamıştım. Şimdi artık danışmanlığını yapmadığımız için iptal etmek istiyorum nasıl yapabilirim?

@antalya

Hesap kısmından firma yetkilisini sorumlu yetkili ekleyip sonra yetkili kişi listesinden kendinizi çıkarırsanız sizin sayfanızda görünmeyecektir....

@Akif Güvercin

Haziran ayını yükleyemediğimizden herhangi bir sorunla karşılaşma ihtimalimiz nedir? Konu hakkında bakanlığa mail gönderdim fakat dönüş alamadım.

@cnsgrsc

Haziran ayı sistemin eksiklerini giderilmesinden dolayı kısaca kendilerinden kaynaklanan nedenden dolayı bir sorunla karşılaşma ihtimalimiz nerdeyse sıfır diyebilirim..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...