• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Entegre Çevre Bilgi Sistemi Hakkında - Vol.1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar merhaba,

Kısa zamanda örnek doküman hazırlamaya çalıştım. Ancak bu kadar oldu. Eksiklikler olabilir. Ama yine de yol göstereceğine inanıyorum. Herkese kolay gelsin.
İlk önce firma kaydı yapmanız aktarmayı onaylamanız gerekmektedir.
Akabinde tesis kaydı aktarmayı yapmanız gerekmektedir.
Anladığım kadarıyla :) il müdürlüğüne yine de onaya gitmesi gerekiyor. :)

Not: Opera tarayıcıyı kullanmanızı tavsiye ederim.

Uygulama Destek Hattı İletişim Bilgileri de ektedir. Bakanlığın yardımcı videosunu da ekledim.

İyi çalışmalar...

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• ecbs tesis kaydı.pdf
    2.1 MB · Görüntüleme: 1,600
  • ecbs firma kaydı aktarma.pdf
    1.6 MB · Görüntüleme: 1,204
  • UygulamaDestekHattı.pdf
    371 KB · Görüntüleme: 956
Moderatörün son düzenlenenleri:
@Akif Güvercin

sözleşme yüklemeye çalışıyorum dediklerinizi yaptım ama onay bekleyen başvurulara girdiğimde çıkan sayfa bu. Benim sistemimde mi bir sorun var anlamıyorum. Onayı nasıl veriyoruz?

Ekli dosyalar

• sözlşme.png
    sözlşme.png
    73.4 KB · Görüntüleme: 82
Şimdi denedim taslaklara düşüyormuş ilerlemeden oradan yapıcam ama firmadan emisyon raporunu bekliyorum.Vtr de istiyormuş.müdürlükte kimse yokki nasıl gelcieklerde yüklücez bilmiyorum.ayrıca bizim firmada sözleşmeler yeri gözüküyor her firma var ama çift tıklayım sözleşemeyi yüklemeye basıyorum.dönüp tekrar aynı yere geliyor.Sözleşme yükleyebilen varmı.

E-imza gönder dediğimde imzalama ekranı geliyor şifremi girip imzala dediğimde beklenmeyen bi hata oluştu diyor genel anlamda e imzada bir sorun mu var bileniniz var mı acaba

Bugün uygunluk başvurusu yaptım. Tarayıcı olarak google chrome kullandım. E-imza kullanırken açılan pencereden google chrome için eklentiyi yükleyin. Daha sonra adres satırının sağ tarafında çıkan simgeye tıklayarak bu site için pop-up lara izin ver deyin. Bu şekilde oldu.

Arkadaşlar Merhaba,
Danışmanlığını yapacağım firmayı aktifleştirdim kendimi de çevre görevlisi olarak atadım. Tesis yetkilisi olarak görünüyorum. Fakat Çalıştığım danışmanlık firmasında tesis görünmüyor. Tesis işlemleri bölümünden danışmanlık yapılan tesislerde firma yok. Ekle dediğimde ise ekleme yapmıyor. Bu yüzden de çalışma takvimine firmamı ekleyemiyorum. Böyle bir sorunla karşılaşan var mı? Yardımcı olabilir misiniz?

Tat lisanslı firmada tam zamanlı çalışmaktayım. Entegre işlemlerinde 2 tesis beraber görülmekte. Birini aktiflestirdim. Daha önce tehlikesiz atık belgesi alındı bunun icin bir daha kullanıcı sifre talebinde bulunuldu. Bunu aktiflestirmem gerekiriyor mu ( KDS verilerini aynı şekilde iki tarafa da giriyordum.)

Arkadaşlar kapsam dışı firmaları da sisteme yüklüyor muyuz? Danışman atama işlemi yaparken sistem önce ek kapsamını belirleyin uyarısı veriyor. Kapsam dışı diye bir seçenek yok. Bu nedenle danışman atayamıyoruz. Danışman atayamadığımız için de çalışma takvimine firma yükleyemiyoruz. Konu hakkında bilgisi olan var mı?

geri dönüşüm olarak görünüyor sistemde ancak 11A ya UAVT numarası veriyor.. Benım adresım 11 ama ona numara vermıyor bu durumda napabılırım ?P_20180630_172013_1.jpg

@F.N
Adresinizi olduğu gibi yaz sistem otomatik UAVT kodu verecektir. Eger sistem adresi kabul etmezse gidip alırsınız. Kod almadıklarıma yada bilmediklerime adreslerini girdim.

Tarık Bey merhaba,
Ben 2016 senesinin ekim ayında çevre görevlisi eğitimine katılmıştım. Eğitim katılım sertifikamı aldım ama belgemi çıkarmamıştım. Şimdi bir danışmanlık firmasında işe girdim ve belgemi çıkarmam gerekiyor. Kimseden de sağlıklı bir yönlendirme alamadım. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor belgemi nasıl çıkartabilirim? Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
saygılarımla.. @Tarık Can

arkadaşlar merhaba,

firma yetkilisinin sayfasından girip kendimi tesislere çevre görevlisi atadım ve kendi sayfamdan kabul ettim fakat kendi sayfamdan açtığımda e izin işlemlerine giremiyorum, sadece çevre görevlileri girer şeklinde ibare çıkıyor. bir eksiklik mi yaptım. bu arada çevre yönetim birimindeyim aslında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...