• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Entegre Çevre Bilgi Sistemi Hakkında - Vol.1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar merhaba,

Kısa zamanda örnek doküman hazırlamaya çalıştım. Ancak bu kadar oldu. Eksiklikler olabilir. Ama yine de yol göstereceğine inanıyorum. Herkese kolay gelsin.
İlk önce firma kaydı yapmanız aktarmayı onaylamanız gerekmektedir.
Akabinde tesis kaydı aktarmayı yapmanız gerekmektedir.
Anladığım kadarıyla :) il müdürlüğüne yine de onaya gitmesi gerekiyor. :)

Not: Opera tarayıcıyı kullanmanızı tavsiye ederim.

Uygulama Destek Hattı İletişim Bilgileri de ektedir. Bakanlığın yardımcı videosunu da ekledim.

İyi çalışmalar...

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• ecbs tesis kaydı.pdf
    2.1 MB · Görüntüleme: 1,601
  • ecbs firma kaydı aktarma.pdf
    1.6 MB · Görüntüleme: 1,204
  • UygulamaDestekHattı.pdf
    371 KB · Görüntüleme: 956
Moderatörün son düzenlenenleri:
@Emre Kurt

Var, daha önce konuda belirttim. Tablolarda sıkıntı var. Sadece Ana Tablo 13'e kadar alt tablolar eklenmiş. Tablo 14 ve sonrası yok. Tabloları aşsanız bile; virgüllü ifade yazılmıyor. Fatma Erdem ile görüştüm, "çözüldü diye biliyorum" dedi. Ancak hala çözülmediğini belirttiğimde "tekrar ileteceğim" yanıtını aldım.

@hakan çağlar cevabınız için teşekkür ederim atlamışım cevabınızı. Gazetemiz var aynen, bir de öyle deneyeyim. :) İşletmemin merkezi Sakarya' da. Ben tesise danışmanlık veriyorum. Sakarya İl Çevre de bu konu ile ilgili kimle konuşabilirim, bilginiz var mı?

@Birtan Albaş
Bende aynı yolu denedim ama bin pişmanım. İyiki evraklarınız yüklenmiyor.. Çünkü İl Müdürlüğü'nün sistemden başvuruyu onaylaması nerdeyse 1 ayı buldu.Onayladıktan sonra izin/lisans belgesi yenileme işlemlerini yapamıyorum. Sebebi ise; GFB Başvurusu için uygunluk yazınız mevcuttur diye uyarı alıyorum. Sanırım İzin/Yenileme Başvurularında Uygunluk Yazım var seçeneği seçilerek işlem yapılacak. İl Müdürlüğü veya Bakanlık ile konuyu netleştirmek adına görüşmenizi tavsiye ederim.

En sonunda tesise "Çevre Görevlisi" olarak kaydolmayı halledebildim.
İzin lisans yenileme işlemi yapacağım şimdi, bir kaç sorum var.
Yenileme işlemini ben başlatıp, işten ayrıldıktan sonra, yeni gelen çevre görevlisi kaldığım yerden işleme devam edebilir mi?
Başvuruyu yapan başka kişi devam ettiren başka kişi olabilir mi ?
Başvuruyu ben başlatıp, yeni gelen çevre görevlisi işleme devam etmekte sorun yaşar mı ?

@deucevre

Bende de bir firmamda aynı problem vardı. Soldaki menüde yer alan diğer seçenekleri denedim ve tekrardan Çevre izin/lisans yenileme seçeneğini seçtiğimde uygunluk başvurusu seçeneğini gösterdi. Başvuru aşamalarını yapabildim. Sizde bir deneyin isterseniz.

@Ezgiünaal
Bende aynı sıkıntı devam etti fakat kendim uygunluk başvuru ile başladım, uygunluğum vardı onaylandı, çevre izni yenileme için bütün herşeyi doldurdum fakat sabahtan beri mobil imza için telefona kod geliyor, imzalıyorum fakat sayfa imzalıyor diye kalıyor, başvurum hala taslakta.

@ezgig

Onay sürecindeki GFB de böyle bi değişiklik yapsam süreçte aksaklık olur mu ? bu şekilde tecrübe ettiniz mi ? Aslında ünvanım yanlış değil sadece "san. a.ş." olacağına "san.a.ş." olarak geldi. Gözüme batıyor :D

@Bağcan Dübek
ahahah ben de takıntılıyım. Yazı da fazla boşluk varsa onu silmem gerek misal :rolleyes:-bazı insanlar korkuyor bu durumdan- Neyse açıkçası tam başvurunun ortasındayken denemedim. Ama tahmin ediyorum ki bir sorun olmayacaktır.. Bence yapın :p

Arkadaşlar iyi çalışmalar.
Tesisin biri diğer arkadaşta idi şimdi kendime atayacağım. İşlemlerini ben devam ettireceğim. Danışmanlık kısmından çevre görevlisi olarak kendimi atadım tesislerim arasında yok hala diğer arkadaşta görünüyor. Tekrar yetkili değişikliği mi yaptırmam gerekiyor firma sahibine.
Bilginiz varsa paylaşabilirseniz sevinirim.

@Arif Öztürk

Bir firmamızda başımıza geldi. Biz onay verdik fakat İl Müdürlüğü' nün sisteminde görünmüyordu. Konu ile ilgili Banaklıktan Ali Durak ile görüştük Ali Bey konu ile ilgili okan.kaya@csb.gov.tr mail adresine mail iletmemizi istedi. Sizde mail atın istersiniz.

@Cem Yılmaz

Artık sıktı bu sistemdeki sıkıntılar yaa. Çevre İzni başvurusu yapamıyoruz yani. Bende tablolar çıkıyor fakat numune giriş ve çıkışları girdiğimde giriş ya da çıkış bilgileri çıkmıyor ve ortalama değeri sistem giremiyor.

@Cem Yılmaz

Merhaba sisteme çevre görevlisi atarken müstakil seçmem gerektiğini bilmiyordum. Çevre görevlisi litesi kısmından atamamı yaptım şimdi oradan silip kendimi müstakil olarak atamam gerekiyor olmuyor. Onay bekleyen işlemleri seçtiğimde ekteki ekran gözüküyor. işlemi nasıl düzeltebilirim. yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

• onay bekleyen işlemler.png
    onay bekleyen işlemler.png
    15.5 KB · Görüntüleme: 28
@Emre Kurt ben firma da tam zamanlı cevre mühendisiyim ancak fırmamiz adana da görünüyor aslında İstanbul da bu konu da napabılırım

20 yatak altı zaten çevre yönetimi hizmetine tabii olmadığı için ECBS üzerinden herhangi bir vekalete sözleşmeye ya da zorunluluğa ihtiyaç kalmayacaktır. Bununla ilgili Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden görüş alabilirsiniz.

@demet.e

Firma sahibi Yetkili Listesi sekmesine girerek Yeni Yetkili Ekle butonundan sizi yetkili olarak ekleyebilir. Yetkili listesindeki diğer arkadaşınızı da çıkarabilir.

firma yetkilisi adına yeterlilik uygulamasında kendimi şube tesisimiz için müstakil çevre görevlisi olarak atamasını yaptım. Ancak müstakil çevre görevlisi kaydımın birkaç kez oluşturulduğu gözüküyor. Aynı durum firma yetkilisi için de gözüküyor. Hem merkez tesis hemde şube tesis için sorumlu ÇG olarak kaydım gözüküyor. Görsel ektedir. Düzeltmeleri yeniden nasıl yapabilirim?

Ekli dosyalar

• y.png
    y.png
    7.4 KB · Görüntüleme: 22
@F.N

Bunun çeşitli nedenleri olabilir. Ekran görüntüsü ve ayrıntılı bilgi verirseniz yardımcı olmaya çalışayım. Firmanın merkezi Adana'da olma ihtimalinde duruyorum. Adanayla hiç bir bağınız yoksa sistemden acilen düzeltmeniz gerekir.

@F.N
Bizim de firmalarımız Düzce ve Sakarya da olmasına rağmen adana yazıyordur fakat onayladıktan sonra doğru adresimiz yazdı sistemde bu durum genellikle herkesin başına gelmiş buradan okuduğum kadarıyla. Fakat bir problem teşkil etmiyor, ben 1 tane GFB aldım şu anda lisans işlemlerim gerçekleşiyor hatta.

@Tuğbaa
Bir firmada tam zamanlı çevre görevlisiyseniz müstakil çevre görevlisi olarak atamanız gerekmekte kendinizi.

Açıkcası Adanayla hiç bir bagımız yok . Normalde tesis sorumlusu olarak eklıyım sıstemde ve fırma sahıbının sahıs ıslemlerı kısmında fırmamızın adı da cıkmıyo . firma sahibi kısmında eklerken bu hatayı verıyor ancak basvuru sayfamda görünüyor ....
P_20180810_094644.jpgP_20180810_094917.jpg

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...