• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Entegre Çevre Bilgi Sistemi Hakkında - Vol.1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar merhaba,

Kısa zamanda örnek doküman hazırlamaya çalıştım. Ancak bu kadar oldu. Eksiklikler olabilir. Ama yine de yol göstereceğine inanıyorum. Herkese kolay gelsin.
İlk önce firma kaydı yapmanız aktarmayı onaylamanız gerekmektedir.
Akabinde tesis kaydı aktarmayı yapmanız gerekmektedir.
Anladığım kadarıyla :) il müdürlüğüne yine de onaya gitmesi gerekiyor. :)

Not: Opera tarayıcıyı kullanmanızı tavsiye ederim.

Uygulama Destek Hattı İletişim Bilgileri de ektedir. Bakanlığın yardımcı videosunu da ekledim.

İyi çalışmalar...

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• ecbs tesis kaydı.pdf
    2.1 MB · Görüntüleme: 1,600
  • ecbs firma kaydı aktarma.pdf
    1.6 MB · Görüntüleme: 1,204
  • UygulamaDestekHattı.pdf
    371 KB · Görüntüleme: 956
Moderatörün son düzenlenenleri:
Merhabalar;

Çevre İzin yenileme başvurumu tamamladım. Dekontu gönderdim. Eizin de onay sürecinde idi cuma günü. şu anda eçbs eizin de işlem yapan varmı? sisteme giriş yaptığımda hata veriyor. ayrıca bu kadar onay sürecinde kalmasına da anlam veremiyorum!!!!

Ekli dosyalar

• ekran görüntüsü.docx
    40.9 KB · Görüntüleme: 28
Aynı düzeltmeyi biz de yaptık ama bildirimler silinmedi. Bana kalırsa sistemsel bir hata bu. Alıcı firmanın sisteminde silinmemişse kesinlikle ve kesinlikle sistemsel bir hata. Sonuçta aynı malzemeyi iki kez tesise kabul etmiş olurlar sistemde. Sistemsel hatalar için mehmet beye mail atıyoruz.Öbür türlü müdürlüğe gidip eski bildiimleri kaldırmalrını istemeniz gerekiyor. Sizde göremeden öbür firmadan kaldırmaları mümkün mü bilmiyorum ama en azından müdürlük sizden daha hızlı bakanlıkla iletişim kuracaktır.

eçbs de doğru adres gorunuyor fırma kayıttada aynı sekılde sadece yeterlılık sayfasına gırınce farklı ares gorunuyor dedım . bayan kendı sıstemıne gırdı bızde sorun yok dedı adresınız dogru . Yeterlilik kısmındakılere sormanız lazım dedı @Olgaç Sürmelihindi

@MERVE.Ş mailinizi verin isterseniz

firma kaydı yaptıktan sonra firmanın içerisine girdiğinizde tesis listesinde hesabımı tesis olarak kaydet seçeneği mevcut. Ordan ana tesisi ekleyebilirsiniz.Diğerini de altına şube olarak ekleyebilirsiniz.

merhaba ben ambalaj toplama ayırma tesisinde çalışıyorum. Tesisi başka bir firmadan devralmıştık ve ismimiz eski firmanın adı ile devam etti. Bakanlık 10 ayın sonunda düzeltti sistemde sıkıntı var diye ve il müdürlüğündeki mühendisin demesiile eski isim üzernden bildirimleri yaptım fakat adımız düzeltilince bakanlık onaylanan bildirmleri sildi. Baştan bildirimleri yaptım. Sorun geri dönüşüm tesislerinden çıktı daha önce onlara gönderdiğim için ve onayladıkları için şimdi onaylamıyorlar. Bakanlığa da mesaj da attım aradım da sonuç çıkmadı. Tesisler de nasıl yapacaklarını bilmiyorlar. Daha önce böyle bir olayla karşılaşan var mı ne yapmam gerekiyor. Bilgi verirseniz sevinirim

@Kaan Kayral selamlar. Sakarya il çevreden bağlanıp ECBS ile ilgili herhangi bir memur ile görüşün. Sadece sistemle ilgilenen biri varsa ona yönlendirirler. Memur için sadece ordan onay vermesi kalacaktır. Ayrıca firma merkezi Sakarya da ise sistemin verdiği dilekçe de sakarya il çevre adına çıkacaktır. Onu da sakarya il çevreye vermeniz gerekecektir.

Günaydın,
EÇBS yeterlik uygulaması üzerinden 'Çevre Yönetim Hizmeti Yeterlik Belgesi' başvurusu yapacağız. Ama girmiş olduğum bilgileri onaylıyorum dediğimde 'Hata oluştu' uyarısı veriyor dünden beri. Aynı sorunla karşılaşan var mı? Yada başvuru yapabilen var mı dünden beri.

Merhabalar,
Aynı vergi numarasına sahip iki firmam var. Biri kiracısı olarak çalışacaktır ve yeni kuruluyor. Firmayı sisteme kaydı yaparken eskiden kurulmuş olan firmayı kaydedip tesis/şube kaydına da (kiracısı olan)yeni kurulmuş firmayı mı eklemeliyim?Yoksa yeni kurulan firmanın hem firma kaydı hem de şube kaydı mı yapılmalıdır?Yani firma farklı olup tesis farklı olabilir mi?
Ticaret sicil gazetesini de ona göre yüklemem gerekir değil mi?

@hakan çağlar ünvan ve vergi numaraları aynı sadece adres ve telefon numaraları farklı bir de ayrı ayrı ticaret sicil gazetesi var
[automerge]1568703952[/automerge]
O zaman eski kurulan firmayı firma kaydı olarak yeni kurulanır da şubesi olarak açmam daha doğru olacaktır

@kubraeren merhaba hangi birim ilgileneceği hakkında bilgim yok. ECBS onay işlemlerinde dosyalar hep farklı farklı memurlara gidiyor çünkü. Herhangi bir birimi arayarak sizi yönlendirmelerini isteyebilirsiniz. Aynı ünvanda ama farklı adreslerde nasıl farklı iki ticari sicil kaydı olduğunu anlayamadım açıkcası :)

@kubraeren aynı vergi numarasına sahip iki firma olmuyor benim bildiğim her firmanın vergi numarası farklıdır siz farklı adreste kurulacak olan iş yerini şube olarak açabilirsin eçbs den de firmanın tesisi olarak yeni tesis ekleyebilirsiniz.

@hakan çağlar ünvan ve vergi numaraları aynı sadece adres ve telefon numaraları farklı bir de ayrı ayrı ticaret sicil gazetesi var

Yukarıdaki cümleden yeni açılan yerin şube olduğunu anlıyorum. Açılan şubeler de ticeret sicil gazetelerinde ilan olmak zorunda. Bu nedenle normal şube olarak kayıt yapılması lazım. Kiracı olarak çalışmak, olayı farklı birşey gibi gösterdi sadece. Şubeyi, firma adı altında, yetkili atanmış gibi başkası işletecek sanırım.Karışık bir durum?

@p.culha Merhabalar ben açıklayamadım sanırım firma ünvanı aynı vergi numaraları da aynı o şekilde bildirildi bana. 2019 yılında kurulan şubesi olacak. Benim de öğrenmek istediğim 2014 yılında kurulan satış pazarlama işlemi yapan firmayı firma kaydı olarak yeni kurulan firmayı da onun şubesi olarak göstermem mi daha doğru olur? Yoksa hangi firmanın izni vb. alınacak ise o firmanın mı hem firma kaydı hem de tesis kaydı yapılmalıdır?
[automerge]1568784370[/automerge]
@A.samet Firmanın sistemde kaydı yok ne yapılacak. O zaman firma olarak eski kurulan firmayı kaydedip yeni kurulacak olanı da şubesi olarak göstermem gerekir.

Eski olan firma yönetmelikler kapsamına giriyor ise önce onu kaydetmeniz gerekir. Eğer yönetmeliklerden muaf ise sadece şubeyi kaydedebilirsiniz. Bu şekilde olan bir firmadan atık alıyoruz biz. Ama yine de kaçırdığım bir şey olabilir diye @Cem Yılmaz hocamdan onay alalım derim ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...