• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Entegre Çevre Bilgi Sistemi Hakkında - Vol.1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar merhaba,

Kısa zamanda örnek doküman hazırlamaya çalıştım. Ancak bu kadar oldu. Eksiklikler olabilir. Ama yine de yol göstereceğine inanıyorum. Herkese kolay gelsin.
İlk önce firma kaydı yapmanız aktarmayı onaylamanız gerekmektedir.
Akabinde tesis kaydı aktarmayı yapmanız gerekmektedir.
Anladığım kadarıyla :) il müdürlüğüne yine de onaya gitmesi gerekiyor. :)

Not: Opera tarayıcıyı kullanmanızı tavsiye ederim.

Uygulama Destek Hattı İletişim Bilgileri de ektedir. Bakanlığın yardımcı videosunu da ekledim.

İyi çalışmalar...

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• ecbs tesis kaydı.pdf
    2.1 MB · Görüntüleme: 1,601
  • ecbs firma kaydı aktarma.pdf
    1.6 MB · Görüntüleme: 1,204
  • UygulamaDestekHattı.pdf
    371 KB · Görüntüleme: 956
Moderatörün son düzenlenenleri:
@cgdm Şu an bir işlem yapmanızı gerektiren durum yok, sistem kullanılabilir durumda. İki taraf da sorumlu olarak belirtilmiş :)

@Cem Yılmaz ama hala belge yükleyemiyorum. Mehmet beye sordum, firma yetkilisi olarak patron gözüküyor dedi ondan olabilir dedi. patronu tamamen silmeli miyim yani anlamadım. nasıl atama yapmalıyım ki?

@cgdm Belgeyi nereye yüklemeye çalışıyorsunuz? Yeterlik uygulamasından mı, izin uygulamasından mı? Patronun hesabından bir kez Yeterlik Uygulamasına girmeniz mümkün müdür?

@cgdm ilk olarak tesis yetkilisi olarak izin lisans uygulamasında evrak yükleyemezsiniz.Çevre görevlisi olarak atanmalısınız. Tesis yetkilisi olmanız çevre görevlisi işlemlerini yapabileceğiniz anlamına gelmez ne yazık ki. Tesis yetkilisi olarak motat,bekra,aat sistemi vs gibi uygulamalara girebilirsiniz.Şahıs uygulamalarında tesis ile ilgili işlem yapamazsınız.

@hakan çağlar öncelikle yardımlarınız için teşekkür ederim. aşağıdaki görselde çevre görevlisi olarak atandığım anlamına gelmiyor mu? "Yeterlilik uygulamasından -kişisel bilgiler "

Ekran Alıntısı.PNG

Herkese merhaba,
pazartesi günü yazmış olduğum sorunum için Mehmet Bey' e mail attım ama gelen cevap "Merhaba, ECBS kısmı ile ben ilgilenmediğimden bu sorunu ALO 181'e yazmanız daha doğru olacaktır." oldu.
Haberiniz olsun.

ünvan değişikliğine dair ticari sicil gazeteniz vardır diye düşünüyorum. Yeni yetkili kişinin imza yetkisinin yeni ünvana göre olmasında bir sakınca yok bence. yeni yetkilinin hesabına girin ve kayıtlı firmanın hesap yetkilisi olmak istiyorum seçeneğinden ilerleyin. Oraya da ticari sicil ve imza sirküleri yükleyin. İl çevreyle de görüşün onay versinler.

@masaliş Microsoft .NET Framework uygulamsını bilgisayardan kaldırıp güncel halini yükledikten sonra tekrar denemelisiniz. Ayrıca java ve kart okuyucu programlarınıda sorunsuz yüklediğinizden emin olun.

@masaliş Aşağıdaki linkte de arkadaşlarımız aynı sorunu yaşamışlar kendiliğinden çözülmüş:

Link: çevre izin imza sorunu

Kişisel tavsiyem; Microsoft.NET Framework en güncel sürümü kurunuz. E-İmza uygulamanızın en güncel sürümünü ve driver'ını kurunuz. Java uygulamasının en güncel hâlini kurunuz. Tekrar denedikten sonra olmuyorsa, hangi marka Elektronik İmza kullanıyorsanız ilgili firmaya iletmeniz. Hiçbir şekilde çözülmezse bile, o firmanın destek ekibi çözecektir.

@Cem Yılmaz elektronık ımza firmasıylada görüştüm bakanlığın yazılımıyla ilgili bizim yapabılecek birşeyimiz yok dediler ama dedıgınız gıbı bı de uygulamaların güncellerini kurayım. Çok teşekkür ederim

@hakan çağlar merhaba hakan bey, sizde nasıl gözüküyor? Mehmet bey'e sordum ancak oda EÇBS kısmında yeterli bilgisinin olmadığını söyledi. tüm atamaları sildim ve tekrardan atama yaptım ancak değişen bir şey olmadı.

Merhaba arkadaşlar. bir tıp merkezinin danışmanlığı yapmak için sözleşme yaptık. Bu tip merkezine danisman olarak çevre görevlisi atama zorunluluğu yok. Ama resmi yazışmalarini yapmak için tıp merkezi vekalet mi verecek yoksa yinede çevre görevlisi ataması mı yapılacak?

Sözleşme yaptıysanız, sisteme yüklemek zorundasınız. Bu da Çevre Görevlisi Ataması yapmanızı zorunlu kılıyor. 2018 yılında ÇİLY kapsam dışı firmayla sözleşmemiz bulunduğu hâlde sisteme yüklemediğimiz için puan cezası yemiştik.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...