• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Entegre Çevre Bilgi Sistemi Hakkında - Vol.1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar merhaba,

Kısa zamanda örnek doküman hazırlamaya çalıştım. Ancak bu kadar oldu. Eksiklikler olabilir. Ama yine de yol göstereceğine inanıyorum. Herkese kolay gelsin.
İlk önce firma kaydı yapmanız aktarmayı onaylamanız gerekmektedir.
Akabinde tesis kaydı aktarmayı yapmanız gerekmektedir.
Anladığım kadarıyla :) il müdürlüğüne yine de onaya gitmesi gerekiyor. :)

Not: Opera tarayıcıyı kullanmanızı tavsiye ederim.

Uygulama Destek Hattı İletişim Bilgileri de ektedir. Bakanlığın yardımcı videosunu da ekledim.

İyi çalışmalar...

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• ecbs tesis kaydı.pdf
    2.1 MB · Görüntüleme: 1,601
  • ecbs firma kaydı aktarma.pdf
    1.6 MB · Görüntüleme: 1,204
  • UygulamaDestekHattı.pdf
    371 KB · Görüntüleme: 956
Moderatörün son düzenlenenleri:
@Tolgay Doğan
Firma beni yetkili olarak atadı. Onayla butonu da çıktı onay da verdim ama hala bir sorun var

aynen faruk var bey sisteme giriş yapılmıyor hata veriyor e devletten de giriş yapamadım.

Şeyda Hanım Merhaba, sevk irsaliyesi işinizi görür. Ancak siz atık aldığınız firmaya ile iletişime geçerek fatura göndermesini söyleyin. Bazen firmalar sevk irsaliseyesi yerine irsaliye fatura da kesebiliyor.

@Şeyda Balcı Eğer o firmadan fatura gelecekse faturayı baz alarak beyan yapın ve düzeltme isteyin. Şundan dolayı irsaliye atık işe beraber gönderilen bir belge ve 1 hafta içerisinde o malzemeye ait fatura gönderilmesi gerekir. Bazen fatura daha sonra gelebilir ve irsaliye ile fatura tarihleri farklı olabilir.

Arkadaşlar merhaba,
Tesis yetkilisi ekleme artık yok mu veya başka bir yerden mi yapılıyor bu işlem?
Ben göremiyorum yeni tesis yetkilisi ekle butonunu.

ecbs tesis yetkilisi ekleme.png

Bende eskisi gibi. Sizdeki görselde tesiste kimse sorumlu görünmüyor. Siz yetkili değilseniz, yeni birini atayamıyorsunuz.

Eğer tesiste kimse yetkili değilse (ki görselden bu anlaşılıyor) Yetkili Değişiklik Başvurusu ile birisini ekleyebilirsiniz.

Ama firma yetkilisinin hesabından giriş yapıyorum. Firma yetkili listesinde kendisi yetkili olarak gözüküyor o yüzden yetkili değişiklik başvurusu yapamam ki?‍♀️

@Cem Yılmaz Evet demek istediğinizi anladım tesis yetkilisi olarak kimse ekli gözükmüyor. O yüzden kendimi tesis yetkilisi olarak ekleyemiyorum muhtemelen fakat Hesap(Firma,Kurum)'da yetkili listesinde gözüken kişinin, tesis yetkilisi olarak da gözükmesi gerekmez mi? Yetkili değişikliğini de bu nedenle yapamıyorum.

@cgdm 2 Seçenek vardı eskiden; Ortak ya da Sorumlu yazıyordu. İkisi de tam yetkiye sahip oluyor. Yalnızca Ortak seçeneğini seçerseniz, sizden yüzdelik dilim belirtmenizi istiyor sistem.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...