• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

fabrikalara belgelendirme

Duygu Erit

CMNet Üyesi
Kayıt
23 Eylül 2010
Mesajlar
23
Beğeniler
0
#1
lisanslı toplama ve ayırma firmasında çalışıyorum . ambalaj atığı aldığımız fabrıkalara nasıl belgelendirme yapacağım yardımcı olurmusunuz?
 
Kayıt
24 Mart 2009
Mesajlar
51
Beğeniler
6
Şehir
Bursa
#5
Bildiğim karadıyla firma ile sözleşme yapmanız yeterlidir. Genelde resmi kurumlar kapanırken belgelerini teslim ederken teslim ettiğine dair belge ister ( örn: TEKEL ) bu konuda da teslim alan tarafından teslim alan ve teslim eden tarafların imzası bulunduğu 2 nüshalık bir beyan hazırlamanız yeterli olacaktır. Firmalar içinde aynı uygulamanın bir sorun oluşturacağını sanmıyorum.
 
Kayıt
12 Mart 2009
Mesajlar
6
Beğeniler
1
Şehir
sakarya
#6
Duygu Hanım merhaba,
Öncelikle belgelendirme yapacağınız fabrikanın ne kadar ambalaj atığı piyasaya sürdüğünü öğrenmeniz gerekiyor. Bunu fabrikaların bakanlığa bildirmesi gerekiyor bu şekilde miktar belirleniyor. o miktara göre elinizde olan kantar fişlerine göre hazırlanan giriş ve çıkış faturalarını
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.
adresine işliyorsunuz. aynı adreste bulunan raporu alıp bunu İl Çevre Orman Müdürlüğüne gönderiyorsunuz.
 

Metin Koci

CMNet Üyesi
Kayıt
8 Şubat 2010
Mesajlar
50
Beğeniler
0
#7
bu konuda ayrıntılı olarak yardımcı olabilirim takıldığınız her hnoktada özele mesaj atabilirsinizz